Yaşam

Tekirdağ’da Ormanlara Girişler 15 Ekim’e Kadar Yasaklandı

Abdullah YALÇIN/TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ Valiliği, orman yangınlarının yaşanmaması için 14 Haziran – 15 Ekim tarihleri arasında ormanlara girişlerin yasaklandığını açıkladı.

Tekirdağ Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Ülkemiz genelinde orman yangınlarının yaşanması, içinde bulunduğumuz yaz mevsimiyle birlikte hava sıcaklıklarının artması, ormanlık bölgeler ile tarım arazilerinde insan ve araç yoğunluğunun artmasıyla birlikte kasten ya da ihmal ve dikkatsizlik neticesinde orman yangınları meydana gelebileceği değerlendirildiğinden, Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonu’nun kararları doğrultusunda ilave tedbirlerin alınmasına gerek duyulmuştur.

Tekirdağ ili dahilinde,ormanlık alanlara girişlerin 14 Haziran-15 Ekim tarihleri arasında yasaklanması kararı alınmıştır” denildi.

Açıklamada, mesire yerleri, tabiat parkları dışında ocak yeri olarak belirlenen yerler dışında ateş yakmak veya izin verilen yerlerde yakılan ateşi söndürmeden mahalli terk etmenin de yasaklandığı belirtildi.(DHA)

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu