Yaşam

Tekirdağ’da Kadınlara Durak Yok

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma araçlarının kullanımında kadınların güvenliğini artırmak ve daha rahat seyahat etmelerine imkân sağlamak amacıyla ‘Kadınlara Durak Yok’ sloganıyla güvenli ve konforlu ulaşım uygulamasını başlattı. Bu uygulamaya göre kadınlar belli saatlerden sonra durak harici istediği güzergâhta inebilecek.

6 Mayıs’tan itibaren başlatılan uygulamayla toplu taşıma araçlarını kullanan kadınlar, yazın gece saat 22.00 kışın ise 21.00’den itibaren durak harici güzergâh üzerinde istedikleri yerde inebilme özgürlüğüne sahip olacak.

BAŞKAN YÜCEER: “KADINLAR İÇİN POZİTİF AYRIMCILIK SAĞLAYACAĞIZ”

Toplu taşımada kadınlar için daha konforlu ve daha güvenli ulaşım hedeflediklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, kadınlar için pozitif ayrımcılık ilkesinin hayatının her alanında ve Tekirdağ’ın her yerinde hissedilmesi için uğraştıklarını ifade etti.

Başkan Yüceer; “Ülkemiz genelinde, kadınlar çeşitli endişelerden dolayı toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyebiliyorlar. Kadınlar, yaşadıkları güvenlik endişeleri nedeniyle özellikle gece geç saatlerde toplu taşıma araçlarını kullandıktan sonra evlerine ulaşma hususunda sorunlarla karşılaşabiliyorlar. Tekirdağ’da bu sorunu çözüme kavuşturmak adına önemli bir adım atıyoruz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak tüm kadınlarımızın toplu taşımada hissettikleri güvenlik endişelerini gidermek ve onların konfor alanını genişletmek için ‘Tekirdağ’da Kadınlara Durak Yok’ diyoruz. Kadınlarımıza verdiğimiz sözü yerine getirdiğimiz bu uygulamayla, güzergâh üzerinde durak harici herhangi bir yerde toplu taşıma araçlarından inebilme özgürlüğü getiriyoruz.

Bu uygulamayla TEKULAŞ’a bağlı tüm otobüslerde yazın gece 22.00 kışın ise 21.00’den itibaren kadınlarımız durak harici güzergâh üzerinde istedikleri yerde inebilecekler. Bu sayede geç saatlerde seyahat etmek zorunda olan kadınların endişeleri de, yürüme mesafeleri de azalacak. Toplu taşıma kullanımı kadınlar için daha kolay ve güvenli hale gelecek.

‘Güçlü Başkan, Güçlü Kadınlar’ diye çıktığımız hizmet yolunda, kadınlar için pozitif ayrımcılık ilkesini hayatın her alanında ve Tekirdağ’ın her yerinde hissettirmek için uğraşıyoruz.” dedi.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu