DepremYaşam

KADEM’den Deprem Bölgesine 800 Bin Liralık Hilti Desteği

Abdullah YALÇIN/TEKİRDAĞ,(DHA) –TEKİRDAĞ’da Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) İl Temsilciliği, depremden zarar gören vatandaşlara destek olmak amacıyla 30 adet inşaat hiltisi içeren 800 bin TL’lik ayni yardımı AFAD Tekirdağ Müdürlüğü’ne teslim etti.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından KADEM Tekirdağ Temsilciliği, zarar gören vatandaşlar için ayni destekte bulundu. KADEM Tekirdağ Temsilcisi Zeynep Şentop Şahin, 30 adet inşaat hiltisi (elektrikli ve şarjlı beton kırıcı) içeren 800 bin TL’lik ayni yardımı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Tekirdağ Müdürlüğü’ne teslim etti.

Yakınlarını kaybedenlere başsağlığı ve yararlılara şifalar dileyen Şahin, depremin ardından AFAD veE Kızılay ile irtibata geçtiklerini, kan bağışı ve diğer alanlarda ihtiyaç duyulan desteğin sağlanması için dernek gönüllülerini koordine edip yönlendirdiklerini belirtti. Şahin ayrıca, büyük afetin yaralarının sarılması için deprem bölgesine yönelik yardım desteğinde bulunmak üzere çalışmalarda bulunduklarını söyledi.

KADEM üyelerinin, gönüllülerin ve Trakya Kalkınma Ajansı’nın ortaklığında yardım kampanyası düzenlediklerini belirten Şahin; ıslak mendil, çocuk bezi, kadın hijyen kiti ve kağıt temizlik ürünleri ile birlikte bir gönüllünün bağışladığı 30 adet inşaat hiltisi (elektrikli ve şarjlı beton kırıcı) içeren 800 bin TL’lik ayni yardımı 9 Şubat’ta Tekirdağ AFAD Müdürlüğü’ne, Hatay AFAD Kriz Merkezi tarafından alınmak üzere teslim ettiklerini söyledi.

Yaşanan felaket ve zorlu kış şartlarının afet bölgesindeki yaşam koşullarını daha da zorlaştırdığını ifade eden Şahin, yaşanan bu acı olay karşısında millet olarak kenetlenmek ve yaraları bir nebze olsun sarabilmek için KADEM Genel Merkezi koordinasyonunda devletin kurumları ile işbirliği içerisinde çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. (DHA)

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu