Asayiş

Jandarmadan Drone Destekli Trafik Uygulaması: 90 Sürücüye 90 Bin TL Ceza

Abdullah YALÇIN/TEKİRDAĞ, (DHA) –  TEKİRDAĞ’da jandarma ekiplerinin il genelinde dronla yaptığı denetimlerde 1626 araç ve sürücüsü kontrol edildi, trafik kurallarını ihlal eden 90 sürücüye 90 bin 93 lira ceza uygulandı.

Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından trafikte dron destekli uygulama gerçekleştirildi. Trafik denetim timleri tarafından yapılan denetimlerde, trafikte ‘agresif sürücü davranışları gösteren’ sürücüler hedef alındı.

Öndeki aracı yakın mesafeden takip eden, geçme yasağı olan yerlerde önündeki aracı geçen, sık sık şerit değiştirerek trafiği tehlikeye düşüren ve geçme kurallarına uymayıp araçların sağından geçen sürücülere yönelik yapılan denetimlerde 1626 araç ve sürücü denetlendi.

Kurallara uymayan 90 sürücüye 90 bin 93 lira idari para cezası uygulandı.

Kusurlu görülen 20 araç trafikten men edilirken denetimlerde aranması bulunan 4 şüpheli yakalandı.(DHA)

Sitemiz  abonesidir. Bu kategoride yer alan haberler Demirören Haber Ajansı Muhabirleri tarafından geçilen haberlerdir ve sitemiz editörleri tarafından herhangi bir müdahalede bulunulmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu