Yaşam

Tekirdağ’da Fabrikası Olan İş İnsanı Uyuşturucu Baronu Çıktı

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, “Almanya’nın yaptığı operasyonla Kolombiya’dan kozmetik ürün adı altında Türkiye’ye gönderilen paketten kokain çıkıyor. TBMM, Gazi Meclisimiz, bilindik kolonya firmaları varken neden hem de bizzat yandaş medyanın “uyuşturucu baronu” diye tanımladığı, L’ACTONE Holding’ten kolonya alıyor?” dedi.

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, eski Türk Amerikan İşadamları Derneği Başkanı ve L’ACTONE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Aktan’ın da aralarında bulunduğu 6 şirket sahibinin, firmaları üzerinden Kolombiya’dan yurtdışından uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı gerekçesiyle tutuklandığına işaret ederek, “En acısı da Gazi Meclisimiz, yandaş medya tarafından ‘uyuşturucu baronu’ diye tanımlanan işadamına ait L’actone Holding’ten pandemiden bu yana kolonya alıyor. Bilindik markalı kolonya firmaları varken neden böyle şaibeli bir firma tercih ediliyor! Çok yazık” dedi.

“TBMM’DE HER HAFTA VEKİLLERE KOLONYASI DAĞITILIYOR!”

Aygun, Kolombiya’dan ‘kozmetik ürün’ adı altında Türkiye’ye gönderilen iki ayrı kargo paketinde 111 kilogram kokain tespit edildiğini, kargonun alıcısını L’ACTONE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat çıktığını anımsattı. Yandaş medyada bu şahsın “uyuşturucu baronu” diye tanımlandığını kaydeden Aygun, tepkisini şöyle anlattı:

“Pandemiden bu yana TBMM; bu kolonyaları alıp, milletvekillerine dağıtıyor. Genel Kurul’da sıralara konuyor. Her hafta dağıtılıyor. İlk günden beri tuhaf bulduğum bu durumu araştırıyordum. Nitekim önce fabrikanın yerini bile bulamadık. Yakın zamanda fabrika Ergene’de yeni bir yer açtı. Adresi ancak o zaman bulduk. Bu firma, TBMM’ye sattığı kolonyalar üzerinden de iyi paralar kazandı. Gazi Meclisimizin adı uyuşturucuya karışmış bir kişiye ait firmadan kolonya almasını anlamak mümkün değil! Ne işler dönüyor bilmiyoruz! Ama iktidara geldiğimizde bu karanlık işleri hep beraber açıklığa kavuşturacağız. Türkiye’de uyuşturucu ticareti, artık uluslararası boyut kazanıyor.”

Aygun, L’actone Koztemik Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş adlı firmanın fabrika merkezinin “Ulaş Mah. Motor Yerleri Mevki. Küme Evleri No:21-2/1 Ergene Tekirdağ” olduğunu kaydetti.

Tekirdağ Odak

+1
2
+1
0
+1
0
+1
2
+1
4
+1
4

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu