Asayiş

Tekirdağ’da Çocuklar Kaçırılıyor İddiaları Ortalığı Karıştırdı! Yetkililer Açıklama Yaptı

Son günlerde sosyal medya ve Whatsapp gruplarında yer alan ‘çocuk kaçırma’ olaylarının Çorlu, Çerkezköy ve Kapaklı’da da yaşandığı yönünde çıkan…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Son günlerde sosyal medya ve Whatsapp gruplarında yer alan ‘çocuk kaçırma’ olaylarının Çorlu, Çerkezköy ve Kapaklı’da da yaşandığı yönünde çıkan paylaşımlar aileleri de tedirgin etti. Yetkililer, üç ilçede de böyle bir olayın yaşanmadığını belirterek, asılsız dedikoduları inanılmamasını istedi.

Yetkililer, son zamanlarda sosyal medyada yer alan ‘çocuk kaçırma’ paylaşımlarını yalanladı.

Son zamanlarda sosyal medyada Tekirdağ’ın Çorlu, Çerkezköy ve Kapaklı ilçeleri de dahil Van, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Kırıkkale gibi farklı illerde çocuk kaçırma haberlerine / paylaşımlarına yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Yetkililer, fotoğraf ve ses kaydı olarak yapılan paylaşımların insanlar arasında tedirginliğe yol açtığını, vatandaşların bu tür asılsız konulara itibar etmemesini ve sosyal medya hesaplarından paylaşmamasını istedi.

Yetkililer, şüpheli bir durum ile karşılaşılması durumunda vatandaşların 112 Komuta Merkezi’ni aramasını istedi.

 

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
5
+1
2

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu