Yaşam

Tekirdağ’da bin kişilik iftar sofrası

Abdullah YALÇIN/ TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ’da Süleymanpaşa Belediyesi tarafından ramazan ayında geleneksel hale getirilen ‘Gönül Sofraları’ etkinlikleri kapsamında bin kişilik iftar sofrası kuruldu.
​Süleymanpaşa Belediyesi, Ramazan ayının geleneklerini yaşatmak için mahallelerde dev iftar sofraları kurup, vatandaşların bir arada iftar yapmalarını sağlıyor. Belediye ramazanın 3’üncü gününde Altınova Mahallesi’nde yeni yaptığı kapalı pazar yerinin açılışını gerçekleştirerek, bin kişilik sokak iftarı organize etti. İftar programında saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu, eski Tekirdağ Müftüsü Mahmut Gürlen’in duayı yaptırması ve okunan ezanla birlikte bin kişi aynı anda orucunu açtı.
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, kapalı Pazar yeri yatırımının yaklaşık 10 milyon lira olduğunu belirterek, “Altınova mahallemiz çok uzun yıllardır, maalesef yatırımlarda hep uzak kalmıştı. Biz yaklaşık 4 yıldır görevdeyiz, öncelikli olarak Altınova Mahallemizi en ön mahallelerimize almaya gayret ettik. O yüzden Altınova’daki tüm parkların yenilenmesi, sahilin yenilenmesi, Altınova’ya Trakya’nın en büyük Millet Bahçesi’nin yapılması, Altınova’nın yollarının yenilenmesinden tutun birçok ihtiyaçlarına kadar karşılanması için var gücümüzle gayret gösteriyoruz” dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu