Tekirdağ

TEKİRDAĞ’DA BALIK AVI SEZONU AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TEKİRDAĞ’DA BALIK AVI SEZONU AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ


01/09/2022 08:33:10

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi denize açılacak balıkçılara destek olmak ve onlara bereketli bir yıl dileğinde bulunmak amacıyla Balık Avı Sezonu Açılış Töreni düzenledi.

Süleymanpaşa ilçesindeki Kumbağ Limanı’nda gerçekleştirilen etkinlik saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından etkinliğe katılan vatandaşlara balık ekmek ikramı yapıldı.

Balık Avı Sezonu Açılış Töreni’nin açılış konuşmasını Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Fatih Bakanoğulları gerçekleştirdi. Bakanoğulları konuşmasında Büyükşehir Belediyesi’nin tarım ve hayvancılık alanında yaptığı hizmetlerden söz etti.

Başkan Albayrak, “2022 Yılı Balık Avı Sezonu Açılışının Hayırlı Olması Temennisiyle Tüm Balıkçı Esnafımıza Bereketli Ve Bol Kazançlı Bir Yıl Diliyorum”

Törende konuşmasını gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Sevgili hemşehrilerim, Denizlerimizin bereketini sofralarımıza taşıyan çok değerli balıkçılarımız, 2022 yılı Balık Avı Sezonunun açılışını birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Küresel balıkçılık krizi, COVİD-19 Salgını ve ekonomik kriz nedeniyle deniz ürünleri sektörü zor bir dönemden geçiyor. İşte böyle bir dönemde, aylar süren bekleyişin ardından yeni av sezonunun açılışını gerçekleştiriyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz Balık Avı Sezonu açılış etkinliğimizin iyi bir başlangıca vesile olmasını diliyoruz. Ekmeğini denizden çıkaran siz değerli emekçilerimizin yanındayız. Süleymanpaşa Su Ürünleri Halimizde sizlere en iyi hizmeti vermeye devam ediyoruz. Balıkçılık malzemesi desteğimiz önümüzdeki yıllarda da devam edecek. Açılışını gerçekleştirmekte olduğumuz 2022 yılı Balık Avı Sezonu Açılışının hayırlı olması temennisiyle tüm balıkçı esnafımıza bereketli ve bol kazançlı bir yıl diliyorum. Vira bismillah. Rastgele…” dedi.

Balık Avı Sezonu Açılış Töreni yapılan konuşmaların ardından edilen dualar eşliğinde bereketli bir yıl dileği ile balıkçı tekneleri denize uğurlandı. Balık Avı Sezonu Açılış Töreni Coşkun Çelik ve Orkestrası’nın konseri ile son buldu.

 

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu