Yaşam

Av Yasağı Sonrası Karides Bereketi


Abdullah YALÇIN/ TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ’da, av yasağının kalktığı karides için ‘vira bismillah’ diyerek Marmara Denizi’ne açılan balıkçılar, kilolarca karides avladı….

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Abdullah YALÇIN/ TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ’da, av yasağının kalktığı karides için ‘vira bismillah’ diyerek Marmara Denizi’ne açılan balıkçılar, kilolarca karides avladı.

Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, “Bugün bereketli oldu. 3 ay karides avcılığına devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza taze ve uygun balık yedirmeye devam edeceğiz” dedi.

Türkiye genelinde karides, dil ve pisi balığı için ocak ayında av yasağı getirildi. Av yasağının saat 24.00’ten itibaren kalkmasıyla Tekirdağ’daki küçük tekne balıkçıları da Marmara Denizi’ne açıldı.

Balıkçılar, günün ilk ışıklarıyla limana dönmeye başladı. Dönen teknelerde balıkçıların ağlarına takılan kilolarca karides, kasalarla limana indirildi. Yasağın kalktığı ilk gün balıkçılar, ağlarına takılan karidesin bolluğundan memnun olduklarını söyledi.

Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, balıkçıların bereketle döndüklerini dile getirerek, “Yaklaşık 1 ay süren yasağın ardından balıkçılar, karides avcılığına başladı.

Bugün bereketli bir gün oldu. Bundan sonraki süreçte 3 ay karides avcılığına devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza taze ve uygun balık yedirmeye devam edeceğiz” dedi.

İlgili Makaleler
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu