Asayiş

180 Dönüm Buğday Ekili Tarla Yandı: 3 Kişi Dumandan Etkilendi

Mehmet YİRUN/ERGENE (Tekirdağ), (DHA)- Ergene’de ekili buğday tarlasında çıkan yangında 180 dönüm alan zarar gördü. Alevlere müdahale eden 3 fabrika işçisinin dumandan etkilendiği yangında, dumanların kapladığı kara yolunda araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Yangının sigara izmaritinden çıktığı iddia edildi.

Ergene’nin Vakıflar Mahallesi, Yoztepe mevkisindeki biçilmemiş buğday tarlasında dün akşam saatlerinde yangın çıktı. Atılan bir sigara izmaritinden çıktığı iddia edilen yangında, alevler rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü.

İhbarla bölgeye çok sayıda itfaiye, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Bu sırada çalıştıkları fabrikaya ilerleyen alevlere müdahale eden 3 fabrika işçisi, dumandan etkilendi. İşçilere sağlık ekipleri ambulansta müdahale etti. Dumanların kapladığı kara yolunda ise araç sürücüleri ilerlemekte güçlük çekti.

İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saatlik çalışmasıyla alevler kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında yaklaşık 180 dönüm ekili alan zarar gördü.

Yangının çıkış nedeninin belirlemek için inceleme başlatıldı. (DHA)

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu