Asayiş

Drone Destekli Göçmen Operasyonu: 122 Göçmen Yakalandı: 9 Organizatör Tutuklandı


Mehmet YİRUN/TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ’ın Ergene ve Saray ilçelerinde jandarmanın drone destekli düzenlediği operasyonda arazide Afganistan, Suriye, Fas, Türkmenistan, Filistin, Pakistan,…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Mehmet YİRUN/TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ’ın Ergene ve Saray ilçelerinde jandarmanın drone destekli düzenlediği operasyonda arazide Afganistan, Suriye, Fas, Türkmenistan, Filistin, Pakistan, Lübnan ve Azerbaycan uyruklu 122 kaçak göçmen yakalandı. Gözaltına alınan 14 organizatörden 9’u, tutuklandı.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Ergene ve Saray ilçelerinde çok sayıda kaçak göçmen bulunduğunu ve Yunanistan ve Bulgaristan’a gitmek için hazırlık yaptıklarını belirledi.

Göçmenlerin bulunduğu bölgelere dron destekli operasyon düzenlendi. Jandarma ekipleri, arazide 30 Afganistan, 45 Suriye, 37 Fas, 1 Türkmenistan, 5 Filistin, 2 Pakistan, 1 Lübnan, 1 Azerbaycan uyruklu olmak üzere 122 kaçak göçmen yakaladı.

Göçmenlere organizatörlük yaptığı belirlenen 14 şüpheli de yakalanarak gözaltına alındı.

Göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi’ne teslim edildi. Adliyeye sevk edilen 14 şüpheliden 9’u çıkarıldığı mahkemede tutuklandı, 5’i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (DHA)

 

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu