DepremYaşam

Tekirdağ İtfaiyesi Enkaz Altında Kalan Bir Çocuğu Kurtardı!

Hatay’ın İskenderun ilçesindeki deprem arama kurtarma çalışmalarına katılan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Arama Kurtarma ekibi, enkaz altında kalan 4 yaşındaki bir çocuğu kurtardı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Gaziantep, Osmaniye, Hatay, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Adıyaman, Adana, Elazığ, Diyarbakır gibi illerde yıkıma yol açtı. AFAD’ın saat 09.40 itibariyle yaptığı açıklamada can kaybının 3 bin 381, yaralı sayısının ise 20 bin 426 kişi olduğu ve 5 bin 775 binanın yıkıldığı bildirildi.

4 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUĞU SAĞ OLARAK KURTARDILAR

Tüm Türkiye, depremzedelere destek için seferber oldu. Bu kapsamda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Arama Kurtarma ekipleri de mesai mefhumu gözetmeksizin arama-kurtarma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ ekibi, enkaz altında kalan 4 yaşındaki bir çocuğu sağ olarak kurtardı.

“YARALARIMIZI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Hatay İskenderun’a ulaşan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Arama Kurtarma Ekibimiz 4 yaşındaki güzel kızımızı bularak sağ salim kurtardılar. Var gücüyle canı gönülden çalışan, bize bu mutluluğu yaşatan tüm arama kurtarma ekiplerimize teşekkür ediyorum. Yaşadığımız bu büyük felaketi dayanışmayla aşacak, yaralarımızı birlikte saracağız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu