Yaşam

TEKİRDAĞ ”HAYALET AĞ”LARDAN KURTULDU

TEKİRDAĞ’da “Denizlerin terk edilmiş av araçlarından temizlenmesi’ projesi kapsamında Marmaraereğlisi ilçesi açıklarında hayalet ağ temizliği yapıldı. Tekirdağ İl Tarım Müdürlüğü,…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

TEKİRDAĞ’da “Denizlerin terk edilmiş av araçlarından temizlenmesi’ projesi kapsamında Marmaraereğlisi ilçesi açıklarında hayalet ağ temizliği yapıldı.

Tekirdağ İl Tarım Müdürlüğü, Marmara Denizi’nde oluşan müsilaj ile mücadele kapsamında hazırlanan ‘Marmara Denizi Eylem Planı’ kapsamında hayat ağ temizlenmesi sürüyor. İl Tarım Müdürlüğü’ne bağlı Deniz polisleri, Marmaraereğlisi Belediyesi ve Sahil Güvenlik Dalış Emniyet Güvenlik ve Arama kurtarma Timleri, Marmaraereğlisi ilçesinde derin deşarj istasyonu açıklarında dalış yaptı.

Dalışta deniz dibinden yaklaşık bin metre uzunluğunda hayalet ağ bulunarak çıkarıldı. İki  vatoz balığı av aracına takılı halde bulunarak, canlı olarak denize geri salındı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “İlimiz deniz alanlarında daha önce belirlenen noktalarda ve müsilaj nedeniyle terk edilmek zorunda kalan muhtemel atık vaziyetteki hayalet ağların İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz koordinasyonunda, ilgili kurum, kuruluşların taşra teşkilatları, yerel yönetimler ile ihtiyaç duyulan personel, iş makinesi, araç ve ekipman desteğinin sağlanarak bulundukları yerlerden çıkarılması, mümkün olması durumunda bu ağların geri dönüşüme kazandırılması için gerekli çalışmalar başlatılmış olup belirlenen noktalara dalış yapılmaktadır.

Denizde terk edilmiş, kaybolmuş ve atılmış av araçlarının çıkartılması amacıyla belli bir program ve çalışma prensibi oluşturulmak suretiyle uygun hava koşullarının olduğu tarihlerde ilgili kurum/kuruluşların taşra teşkilatları, yerel yönetimlerin katılımıyla çalışmalar devam edecektir” denildi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu