SiyasetYaşam

Davutoğlu Tekirdağ’dan Konuştu

GELECEK Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde partisinin seçim ofisinin açılışına katıldı. Davutoğlu, “Biz bu seçimlerde iktidarı ya da muhalefeti değil; şehre gerçekten emanet olarak bakan belediye başkanlarını seçeceğiz” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde partisinin seçim ofisinin açılışına katıldı. Gelecek Partisi Muratlı Belediye başkan adayı Kerem Demir ile partililerin katıldığı açılışta konuşan Davutoğlu, partisinin belediyecilik anlayışını anlattı. Davutoğlu, “Buralar bize hiç yabancı değil, defalarca Tekirdağ’a, Muratlı’ya geldik. Açık ifade edeyim, ülkemizin her bir köşesini görme, her bir vilayetinde vatandaşlarımızla buluşmaya nail olmuş bir devlet adamıyım.

Ama ne zaman Tekirdağ’a gelsek, ne zaman Tekirdağ’ın ilçelerine gelsem bu yörenin halkının, bu bereketli toprakların hak ettiği güce, hak ettiği refaha ulaşmadığını hep gördüm. Farklı gerekçeleri var, ama eğer Türkiye’de bir bölge ülkenin en müreffeh bölgesi olma imkanını sahipse orası Trakya’dır. Türkiye’de bir büyükşehir ülkenin hızla yükselen bir şehirse orası yine Tekirdağ’dır. Tekirdağ içinde de Muratlı özeldir” dedi.

İstanbul’dan sonra seçim kampanyası için ilk ziyaret ettiği yerin Muratlı olduğunu belirten Davutoğlu, “Önümüzdeki ay içinde bütün ülkemizi kucaklayan, bütün kardeşlerimizle kucaklaşan bir kampanya yürüteceğiz. Biz şehirlerin taşını, toprağını emanet olarak görüyoruz.

Şehrin her insanını hanımsa bacı, erkekse kardeş olarak görürüz. Büyükse ana küçükse evlat olarak görürüz. Biz bu seçimlerde iktidarı ya da muhalefeti değil, şehre gerçekten emanet olarak bakan belediye başkanlarını seçeceğiz” dedi.

Davutoğlu, açılışın ardından Muratlı ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Haber-Kamera: Abdullah YALÇIN/TEKİRDAĞ,(DHA) –

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu