Tekirdağ

Büyükşehir Belediyesi’nden Hayvan Yetiştiricilerine Yem Bitkisi Tohum Desteği

Tarımsal alanda hayata geçirdiği projeler ile üreticilerin her zaman yanında olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, son zamanlarda aşırı artan maliyetler ile zor durumda kalan et ve süt üreticilerine destek olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, süt üretimi yapan yetiştiricilere Karma Yem Projesi ile süt yemi desteği yapacak.

Mera İyileştirme ve Yönetimi projesi ile meralardaki ot verimini arttırmak için yaptığı çalışmaların yanında, süt üretimi yapan yetiştiricilere Karma Yem Projesi ile süt yemi desteği sağlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar toplamda 3649 çiftçiye toplam 353.013 kg yem bitkisi tohumu dağıtımı yaptı. 2015 den beri uygulanmakta olan proje ile hayvan sahiplerinin kendi yemini kendi üretmelerini teşvik edilerek macar fiği ve yem bezelyesi tohum dağıtımı yapılacak.

Bu yıl kapsamı genişletilen projeye; Tekirdağ İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ile birlikte Tekirdağ İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, S.S. Tekirdağ Bölgesi Tarım Kooperatifler Birliğinin yanı sıra 7 ilçemizde faaliyet gösteren 6 İlçe Süt Üreticileri Birliği ile protokol imzalandı. Proje kapsamında birliklere üye hayvan yetiştiricilerine teşvik amaçlı yem bitkisi tohumu dağıtımının yapılmasını planlandı. Bu doğrultuda Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile;

•         S.S. Tekirdağ Bölgesi Tarım Kooperatifler Birliği

•         Tekirdağ İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği

•         Tekirdağ İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği

•         Çerkezköy-Kapaklı Süt Üreticileri Birliği

•         Hayrabolu Süt Üreticileri Birliği

•         Malkara Süt Üreticileri Birliği

•         Saray Süt Üreticileri Birliği

•         Muratlı Süt Üreticileri Birliği

•         Süleymanpaşa Süt Üreticileri Birliği arasında protokol imzalandı.

Yetiştiricilerin üyesi oldukları birliklerden başvuru yapabileceği projeden faydalanabilmeleri için; Birlik üyesi olması, Hayvan sahibi olması ve bunu belgelemesi, Tohum ekecek tarlası olduğunu belgelemesi (Tapu, ÇKS, Kira Sözleşmesi), Birlik ve Kooperatiflerden sadece birine başvuru yapılması, (İki ayrı yere yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.), Yetiştirici tohumu başvuru esnasında tohumu ekeceğini belirttiği (tapu, çks veya kira sözleşmesi)  tarlaya ekmesi gerekmektedir.

Proje ile başvuru yapan kişi sadece 1 çeşit tohumdan faydalanabilecek ve 1 kişiye en fazla 10 dekar için tohum verilecek. Dekara 10 kg olmak üzere maksimum 100 kg tohum desteği sağlanabilecek. Projeden faydalanmak isteyen üreticilerin 11 Eylül 2023 Pazartesi gününe kadar üyesi olduğu birliğe başvuru yapmaları gerekiyor.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu