SEO

Suriye’de Türk Bayrağı İndirildi, TIR’lar Yakıldı: Tansiyon Yükseliyor! 

Kayseri’deki Taciz Olayı Suriye’ye Sıçradı

Kayseri’nin Danışmentgazi Mahallesi’nde 6 yaşındaki bir kız çocuğuna yapılan taciz olayının ardından Türkiye’de Suriyelilere karşı tepkiler artıyor. Dün Kayseri’de yaşanan olaylarda birçok ev ve araç yakılmış, Suriyelilerin gönderilmesi talep edilmişti. Bu olayın yankıları bugün Suriye’ye de sıçramış durumda.

Mare’de Türk Bayrağı İndirildi, TIR’lar Yakıldı

Suriye’nin Halep bölgesinde yer alan Mare kasabasında Türkiye’den gelen TIR’lar öfkeli kalabalık tarafından yakılmaya başlandı. Yine aynı kasabadaki bir emniyet binasında Türk bayrağı indirildi. Olay yerine gelen güvenlik güçlerine taş ve sopalarla saldırıldı. Sosyal medyada ise bu olayların ardından olası bir Türkiye-Suriye savaşı ihtimali gündeme getirildi.

Yetkililerden Sakinlik Çağrısı

Yetkililer her iki ülkede de olayları yatıştırmaya çalışıyor ve sakinliği koruma çağrısı yapıyor. Vatandaşlar Mare’deki Türk bayrağının indirilmesi ve TIR’ların yakılması olayını kınayarak Suriye yönetiminden sorumluların yakalanmasını talep etti.

Olayın İki Ülke Arasındaki İlişkilere Etkisi

Bu gerginlik iki ülke arasındaki ilişkileri nasıl etkileyecek ve bu olaylar daha da büyüyecek mi merak konusu. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı açıklamada Suriye’den gelen göçmenlerin ülkelerine geri gönderilmesi için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ise Türkiye’yi provokasyon yapmakla suçladı.

Sosyal Medyada Tepkiler

Sosyal medyada ise bu olaylara yönelik farklı tepkiler var. Bazı kullanıcılar Suriyelilere yönelik linç girişimlerini kınayarak barışçıl çözümler çağrısı yapıyor. Bazı kullanıcılar ise Suriyelilerin ülkeden gönderilmesi gerektiğini savunuyor.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu