Yaşam

Süloğlu’nda öğrencilere ‘sınav stresi ve kaygıyı azaltma’ semineri

Olgay GÜLER / EDİRNE, (DHA)- EDİRNE’de hayata geçirilen ‘Eğitimde Başarıyı Artırma’ projesi kapsamında, uzman psikolog Kerem Gümüş Süloğlu ve Lalapaşa ilçelerindeki öğrencilerle buluşarak, ‘sınav stresi ve kaygıyı azaltma’ konusunda söyleşi gerçekleştirdi.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Eğitimde Başarıyı Artırma’ projesi kapsamında, Süloğlu ve Lalapaşa ilçelerindeki öğrencilere yönelik seminer düzenlendi. Süloğlu İlkokulu’nda Uzman psikolog Kerem Gümüş tarafından verilen seminerde 8 ve 12’nci sınıf öğrencileriyle ‘sınav stresi ve kaygıyı azaltma’ konusunda söyleşi gerçekleştirilirken, ilkokul, orta ve lise düzeyindeki öğrencilerle de ‘teknoloji bağımlılığı’ söyleşisi yapıldı. Seminere öğrencilerin yanı sıra Süloğlu Kaymakamı Özgür Kaya, Lalapaşa Kaymakamı Ömer Bulut, Süloğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Bünyamin Yılmaz ve Lalapaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Ateşli ile okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Süloğlu’nda görev yapan kurum amirleri, öğretmenler ve ilçe kamu personeline yönelik verilen stresle baş etme konulu sunumun ardından etkinlik, uzman psikolog Kerem Gümüş’ün kitabını imzalamasıyla sona erdi.(DHA)

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu