Yaşam

Süleymanpaşa’da, ‘Zafer Park’ törenle açıldı

TEKİRDAĞ,(DHA)-TEKİRDAĞ’ın Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Muratlı Caddesi’nde yapımı tamamlanan ‘Zafer Parkı’ düzenlenen örenle açıldı. Açılışı yapılan Zafer Park içinde, çocuk oyun grupları, çay bahçesi, dinlenme alanı, arıtılmış içme suyu istasyonu ve taksi durağı bulunuyor.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Muratlı Caddesi’nde yapımı tamamlanan Zafer Park’ın açılışı için tören düzenlendi. Törene, Ak Pati Tekirdağ Milletvekili Mestan Özcan, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Belediye Başkan Yardımcıları Şenol Karaküçük, Gökhan Saygı ve Sabri Çınar, belediye meclis üyeleri, siyaset ve sivil toplum temsilcileri, vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunması ile başlayan tören, protokol konuşmaları ile sürdü. Açılışta konuşan belediye başkan Hüseyin  Uzunlar, “Süleymanpaşa’mıza kazandırdığımız Zafer Parkımızı halkımızın hizmetine açtık. Ortacami Mahallesi, Muratlı Caddesi’nde hayata geçirdiğimiz bu değerli projemizin her bir detayını titizlikle düşünerek, hemşerilerimizin ihtiyaçlarınıza göre tasarladık. Mahalle sakinlerimizin keyifli anılarına ev sahipliği yapacak olan Zafer Parkımız, içerisinde çay bahçesi, dinlenme alanı, çocuk oyun parkı, arıtılmış içme suyu istasyonu ve taksi durağı kabinini barındırıyor. Göz nuru, emek dolu bu parkımız, her yaştan Süleyman paşalının keyifli vakit geçirebileceği, sosyal hayatın renkli ve huzurlu bir yansıması olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi Başkan Uzunlar, konuşmasının ardından kendisine sunulan çiçek ve teşekkür plaketini kabul etti. Tekirdağ Milletvekili Mestan Özcan da, Altınova Mahallesi Spor Tesisi ile başlayan ve art arda süren açılışların süreceğini ifade ederek, il genelinde de millet bahçeleri gibi genel yatırımların son aşamaya geldiğini müjdeledi. Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek, Zafer Parkı açılışı yapıldı. Tören sonrası; Başkan Uzunlar ve protokol üyeleri, Muratlı Caddesi esnafını ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.(DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu