Yaşam

Süleymanpaşa’da kaçak hafriyat dökenler dronla takip ediliyor

TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi, kaçak hafriyat dökümleri ile mücadele kapsamında daha önce tespit edilen kaçak döküm alanlarına 30’dan fazla kamera yerleştirip, 24 saat izlemeye aldı.

Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından kontrolü sağlanan ve 24 saat gözetim gerçekleştiren kameralar sayesinde ilçede kaçak hafriyat dökümlerinde ciddi azalma görüldüğü belirtildi. Müdürlük bünyesine kazandırılan dronla da kaçak dökümler anlık olarak kayda alınarak sorumlulara suçüstü yapılabiliyor. Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yeni insansız hava araçlı takip sistemi ile gerçekleştirilen uygulamalar neticesinde, kaçak döküm yaptığı tespit edilen kişilere ‘kabahatler kanunu’ kapsamında cezai işlemler uygulanıyor. (DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu