Yaşam

Süleymanpaşa’da 283 metruk bina yıkıldı

 

TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, ilçede metruk binaların yıkımının sürdüğünü belirterek, toplam 283 yıkımın gerçekleştirildiğini söyledi.

Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kapsamında, merkez ve kırsal mahallelerde bulunan metruk, yıkılmaya yüz tutmuş, çevre ve insan sağlığı için risk taşıyan binalar ile terk edilmiş ve uyuşturucu madde satışı, fuhuş gibi uygunsuz amaçlarla kullanılan binalar tek tek yıkılarak temizleniyor. Yıkım çalışmalarını yakından takip eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren şehrimizde bulunan metruk ve tehlike arz eden binaların envanterini çıkardık. Biz göreve geldiğimizde merkez ve kırsal mahallelerimizde 600’den fazla metruk yapı bulunduğunu tespit ettik. Vakit kaybetmeden başladığımız ve Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizin gerçekleştirdiği yıkım çalışmaları kapsamında, 2019 Nisan-2022 Aralık tarihleri arasında merkez ve kırsal mahallelerde toplam 283 metruk binanın yıkımını gerçekleştirdik” dedi. 

Temizlik çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini dile getiren Yüksel, “Vatandaşlarımızdan gelen şikayetler ve metruk binaların oluşturduğu riskleri dikkate alarak yıkımları yapıyoruz. Yıkım çalışmalarımızın ardından alanı temizleyerek sorun yaratacak unsurları kaldırıyoruz. Görev süremiz içerisinde çeşitli tehlikeler barındıran tüm metruk yapıları temizlemeyi hedefliyoruz” dedi.

Öte yandan, Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından metruk binalarla ilgili olarak, vatandaşlara çevrelerinde risk oluşturan ya da uygunsuz kullanıldığından şüphelendikleri binaları, 0 282 259 59 59 numaralı Süleymanpaşa Belediyesi Çağrı Merkezine ihbarda bulunmaları istendi.(DHA)

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu