DepremTekirdağ

Süleymanpaşa tek yürek oldu

Süleymanpaşa Belediyesi, ardarda depremlerle sallanan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesine yardım eli uzattı. Süleymanpaşa Belediyesi Mobil Aşevi afet bölgesine gidiyor, depremzedelere ulaştırılmak üzere her türlü yardım malzemesi toplanıyor.

MOBİL AŞEVİ HATAY’A GİDİYOR

Tekirdağ Valiliği tarafından, afet bölgesine destek amacıyla yapılacak faaliyetleri koordine etmek için oluşturulan İl Koordinasyon Kurulunun çalışmalarına destek olmak üzere harekete geçen Süleymanpaşa Belediyesi, tüm birimleri ile çalışmalara başladı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Mobil Aşevi, depremden olumsuz etkilenen illerden biri olan Hatay’a giderek depremzede vatandaşlara sıcak yemek hizmeti sunacak.

25 BİNDEN FAZLA BATTANİYE YOLA ÇIKTI

Depremin hemen ardından başlayan yardım toplama çalışmaları sonucunda, sadece Süleymanpaşa Belediyesinin toplama noktalarına getirilen yardım malzemeleri on binleri geçti. Alınan ilk bilgilere göre 25 binden fazla battaniye ve yorgan, depremin üzerinden 24 saat geçmeden yola çıktı. Yapılan çağrılarla duyurulan yardım toplama noktalarına adeta akın eden Süleymanpaşalılar, tek yürek olarak afetzedelere destek verdiler.

YARDIM YAĞDI

Ayrıca çocuk bezi, hijyenik ped, temizlik malzemeleri ile elektrikli ve katalitik ısıtıcılar da en çok yardımda bulunulan ürünler oldu. Afet bölgesinde en büyük ihtiyaçlardan biri olan kışlık giyim eşyaları, mont ve bot ihtiyacının elzem olduğu duyurusu ile birlikte yardım noktalarına binlerce çift kışlık ayakkabı ve bot ile mont bağışı yapıldı.

BAŞKAN YÜKSEL SÜRECİ YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, süreci en başından itibaren takip ederek yapılan yardımların doğru şekilde organize edilmesi için çalışmalar yürüttü. Yüksel, yardım toplama noktalarında, bağışlanan malzemelerin ayrıştırıldığı depolarda anbean kontroller gerçekleştiriyor.

“KULLANILMAMIŞ MALZEMELERE İHTİYACIMIZ VAR”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Yüksel, yardım toplama faaliyetlerinin devam edeceğini belirtti. Yüksel, yardımda bulunmak isteyen vatandaşlardan özellikle kullanılmamış malzeme bağışı çağrısı yaparak, “Kıymetli hemşehrilerim, afet bölgesindeki depremzede vatandaşlarımıza ulaştırmak üzere yardım kampanyamıza gösterdiğiniz büyük ilgiden dolayı her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Yardımda bulunacak vatandaşlarımızın, belirtilen acil ihtiyaçlar hususunda yardımlarını ulaştırmalarını önemle rica ediyorum. Özellikle belirtmek isterim ki kullanılmamış kıyafet ve malzemelere ihtiyaç duyuyoruz. Allah hepinizden razı olsun; birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin,” diye konuştu.

İHTİYAÇ DUYULAN MALZEMELER NELER?

Tekirdağ Valiliği İl Koordinasyon Kurulu ve AFAD tarafından yapılan açıklamalarda, afet bölgesine ulaştırılmak üzere, KULLANILMAMIŞ battaniye, mont, bot ve kışlık ayakkabı, yatak, konserve gıda kolisi, taşınabilir şarj cihazları (powerbank), tüplü ve elektrikli ısıtıcı, tüp, çocuklar için atkı, bere ve kışlık kıyafet, bebek maması, bebek bezi ve her türlü hijyen malzemesine ihtiyaç olduğu belirtilerek, yapılacak yardımlarda bu hususlara hassasiyet göstermeleri rica edildi.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

Başa dön tuşu