Tekirdağ

Süleymanpaşa Millet Bahçesi ile Gençlik ve Spor Tesisleri’nin Açılışı Gerçekleştirildi

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Osman Aşkın Bak, Süleymanpaşa Millet Bahçesi ile Gençlik ve Spor Tesisleri’nin açılışını gerçekleştirdi.

Açılışa Gençlik ve Spor Bakanı Bak’ın yanı sıra Vali Vekilimiz Sayın Kaan Peker, Tekirdağ Milletvekilleri  Mestan Özcan, Gökhan Diktaş, Çiğdem Koncagül, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler,  Süleymanpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Şenol Karaküçük, Ak Parti İl Başkanı Ali Gümüş, MHP İl Başkanı Süleyman Fethi Şirin, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa Belediyesi Başkan Adayı Gökhan Saygı, il protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Düzenlenen açılışta bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Bak; “Süleymanpaşa Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ortaklaşa yaptığı Süleymanpaşa Spor Tesislerini ziyaret ettik orada okçuluk tesisi ile 2 tane futbol sahası ile ve Tekirdağspor’un top tesislerini ziyaret ettik. Güzel tesisler, güzel eserler Tekirdağ’a hayırlı olsun. Yine burada da Milletimizin nefes alacağı, Marmara Denizi ile buluşacağı gençlerin, yaşlıların yürüyüş yapacağı, restoranlarda oturacağı, nefes alacağı güzel bir eseri ortaya çıkaran Süleymanpaşa Belediyesi’ne ve bu konunun mimarı Cüneyt Yüksel kardeşime teşekkür ediyorum.

Türkiye’nin dört bir yanında devasa spor tesisleri yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımızın sporun içinden gelmesi, gençlere destek vermesi ve her yerde spor için gerekli talimatları vermesi üzerine buralara da yeni yeni tesisler kazandırmaya devam ediyoruz. Bakın dünyanın Avrupa’nın en modern stadyumları Türkiye’de, en modern spor salonları Türkiye’de, yine Türkiye’nin dört bir yanında 700’e yakın olimpik ve yarı olimpik yüzme havuzları yaptık, bütün bunlar genç nüfusu olan Türkiye’nin sporda ortaya koyduğu vizyonun, devrimin sonucu. Yine sporcularımız uluslararası arenada büyük başarılara imza atıyor. Geçen hafta grekoromen milli takımımız Avrupa şampiyonu oldu. Yine serbest güreş milli takımımız Avrupa şampiyonu oldu. Bayan milli takımımız Avrupa ikincisi oldu. haltercilerimiz altın madalya kazandı, tekvandocularımız altın madalya kazandı. Okçulukta olimpiyat şampiyonu çıkardık, dünya şampiyonu çıkardık. Gençlerimiz sporda gümbür gümbür geliyor.” dedi.

Bakan Bak’ın konuşmasının ardından kurdele kesilerek açılış gerçekleştirildi.

Bu haber Tekirdağ Valiliği’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu