Tekirdağ

Süleymanpaşa kirazları güzellik yarışında

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 56’ncısı gerçekleştirilen Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali, Geleneksel Kiraz Güzellik Yarışması ile renklendi….

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 56’ncısı gerçekleştirilen Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali, Geleneksel Kiraz Güzellik Yarışması ile renklendi. Rumeli İskelesi’nde düzenlenen final programı ile Süleymanpaşa’nın en güzel kirazları seçildi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in ev sahipliği yaptığı yarışmaya, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya başta olmak üzere il ve ilçe protokolünün temsilcileri, kiraz üreticileri ve çok sayıda basın mensubu ve vatandaş ilgi gösterdi.

YUSUF ÜLKER BİRİNCİ OLDU

Yarışmada finale kalan kirazlar arasından, jüri en iyi üç kirazı seçti. Bir yetiştirici de mansiyon ödülüne layık görüldü. Açıklanan sonuçlara göre; Yusuf Ülker birinci, Gülzade Esen ikinci ve Eşref Meral de yetiştirdiği kirazlarla üçüncü oldu. Ahmet Ertaş da mansiyon ödülünün sahibi oldu. Yarışmada birinciye ödül olarak çeyrek, ikincilik, üçüncülük ve mansiyon ödülüne hak kazananlara da gram altın takdim edildi.

YÜKSEL: “SENEYE BİZ DE BU YARIŞMAYA KATILACAĞIZ”

Yarışma finalinde konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Bu yıl 56’ncısını düzenlediğimiz festivalimize adını veren bu şehirde yetişen her biri birbirinden kıymetli kirazın çeşitlerini, büyüklüklerini, tatlarını hep beraber görüyoruz. Biz kirazımızı daha iyi tanıtabilmek, üreticilerimizi daha fazla motive etmek için bu organizasyonları yapıyoruz. Emeği geçen bütün üreticilerimize teşekkür ediyoruz. Allah nasip ederse önümüzdeki yıl Süleymanpaşa Belediyesi de bu yarışmaya kendi ürettiği kirazla dâhil olacak. Çok güzel bir bahçemiz var, hazırlıklar gayet güzel gidiyor. Mümkün olduğu kadarıyla birbirinden farklı meyvelerin yetiştiği bu şehrin, yetiştiren güzel insanlarını herkese tanıtmak istiyoruz,” diye konuştu.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu