Yaşam

Süleymanpaşa Belediyesi’nin şenliğinde 10 bin çocuk eğlendi

 

TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi’nin  23-28 Ocak tarihleri arasında düzenlendiği yarıyıl şenliğine 10 binden fazla çocuk katılıp, eğlendi.

2022-2023 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle birlikte, öğrencilerin tatillerini verimli, ve eğlenceli bir şekilde geçirmeleri için organize edilen Yarıyıl Şenliği, ebru, resim, kitap ayracı yapımı, akıl ve zeka oyunları, müzik, orff ve ritim, 3 boyutlu kalem, elektrik ve lego atölyelerine ev sahipliği yaptı. Atölyelerden 6 günün sonunda yaklaşık 6 bin öğrencinin yararlandığı belirtildi. Ayrıca 5 farklı çocuk tiyatrosu ve sahne gösterisi de şenlik kapsamında çocuklarla buluştu. Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi ana sahnesinde 10 gösterim yapılırken, bu gösterilere 4 binden fazla çocuğun ilgi gösterdiği öğrenildi. Böylece atölyeler ve gösterilerden istifade eden öğrenci sayısı 10 binin üzerine çıkmış oldu.

’10 BİNDEN FAZLA ÇOCUĞUMUZU MİSAFİR ETTİK’

23,24, 25, 26 ve 28 Ocak tarihlerinde, okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen yarıyıl şenliğinde, eğlenceli atölyeler ve sahne gösterilerine  akın eden öğrenciler, tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilen etkinliklerle tatilin tadını doyasıya çıkardılar.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, tatilin ilk haftasında çocuklar için düzenlenen ve 6 gün süren etkinliklerde her gün çocukların tatil sevincini paylaşarak yanlarında oldu. Yüksel, “Geçtiğimiz yıl başlattığımız yarıyıl şenliğinin kapsamını bu yıl daha da genişleterek öğrenci kardeşlerimize verimli, yeni şeyler öğrenebildikleri ve eğlenceli bir tatil etkinliği düzenledik. Çocuklarımız, velilerimiz gördüğümüz kadarıyla çok memnun kaldılar. Salonlarımız, atölyelerimiz dolup taştı. 10 binden fazla çocuğumuzu misafir ettik. Veliler bu sayıya dâhil değil. Bu güzel ilgiye teşekkür ediyoruz” dedi. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da şenlik düzenleyeceklerini belirten Yüksel, “Çocuklarımız için her zaman en iyisini yapmaya çalıştık ve devam ediyoruz. Önümüzdeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için çok geniş kapsamlı bir çocuk şenliği hazırlığındayız. Bizim çocukluğumuzda olduğu gibi, çok sayıda ülkeden çocuklarımızı ağırlayacağız. Büyük sürprizlerle çocuklarımızı buluşturacağız” diye konuştu.(DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu