Tekirdağ

Süleymanpaşa Belediyesinden kırsal mahallelerde Meme Kanseri eğitimi

Süleymanpaşa Belediyesi, Tekirdağ Halk Sağlığı Merkezi ile birlikte Meme Kanseri ile mücadele için ortak bir proje başlattı.

Proje kapsamında; Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı olarak belirlenen Ekim ayı boyunca, Süleymanpaşa’nın 54 kırsal mahallesinin tamamında Meme Kanseri ile ilgili bilgilendirme seminerleri yapılıyor, dileyen kadınlar Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezi’nde (KETEM) muayeneden geçiriliyor.

KIRSAL MAHALLELERDE BİLGİLENDİRME SEMİNERLERİ DÜZENLENİYOR

Günümüzde çok sayıda kadının mustarip olduğu bu hastalıkla mücadele amacıyla, 1-31 Ekim tarihlerini kapsayan Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı süresince çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Halk Sağlığı Merkezi işbirliği ile 10 Ekim’de başlatılan proje de bu etkinlikler kapsamında en çok ilgi çeken çalışmalardan biri olarak takdir ediliyor.

10 Ekim Pazartesi günü başlayan projede haftanın ilk 4 gününde kırsal mahallelerde kadınlara yönelik Meme Kanseri ile ilgili bilgilendirme seminerleri düzenleniyor. Cuma günleri ise bu mahallelerden dileyen kadınlar, ücretsiz bir şekilde Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezi’ne (KETEM) götürülerek muayeneleri yaptırılacak.

DİLEYEN KADINLAR SAĞLIK TARAMASINDAN GEÇİRİLİYOR

Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında hayata geçirilen proje kapsamında;  Tekirdağ Halk Sağlığı Merkezi’nden bir hemşire ve bir ebe ile Süleymanpaşa Belediyesinden bir psikolog, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri, günde ortalama 4 mahallede bilgilendirme toplantılarına katılarak seminer veriyor. Cuma günleri de ziyaret edilen mahallelerdeki kadınlara Meme Kanseri taraması imkânı sunuluyor. Taramadan yararlanmak isteyen kadınlar, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından ücretsiz bir şekilde KETEM’e götürülüp muayene sonrası yeniden evlerine bırakılıyorlar.

Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Sağlık İşleri Birimi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğünün ortak çalışmaları ile yürütülen proje, 31 Ekim 2022 Pazartesi gününe kadar sürecek ve Süleymanpaşa’nın tüm kırsal mahallelerinde seminer ve tarama işlemleri yapılmış olacak.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu