Yaşam

Süleymanpaşa Belediyesi’nden Kadınlara ‘Meme Kanseri’ Semineri

TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi, kadınların en sık karşılaştığı kanser türlerinden biri olan meme kanseri ile ilgili bilgilendirme etkinliği düzenledi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından Meme Kanseri Farkındalık ayı olarak ilan edilen Ekim ayında, her yıl bu kanser türü ile ilgili dünya çapında bilinçlendirme etkinlikleri düzenleniyor. Bu kapsamda, Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Tekirdağ Halk Sağlığı Merkezi işbirliği ile bir bilgilendirme semineri gerçekleştirildi. Süleymanpaşa Belediyesi Aydoğdu Mahallesi Kadın ve Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen seminerde, Tekirdağ Halk Sağlığı Merkezi uzmanları ile Süleymanpaşa Belediyesi uzman klinik psikolog Evrim Güloğlu, sunumları ile kadınlara meme kanseri hakkında bilgilendirmede bulundu.
Etkinlikte erken tanının önemi, elle muayene, şüphe duyulması durumunda yapılması gerekenler, kanserle mücadelede psikolojik hazırlık, tıptaki son gelişmeler gibi bilgiler verildi, konuyla ilgili film gösterimi yapıldı.

Seminere, Süleymanpaşa Belediyesi Aydoğdu Kadın ve Gençlik Merkezinde mesleki ve kişisel kurslara katılan kadınlar ve Altınova Mahallesi Yaşlı Aktivite Merkezi’ne devam eden 60 yaş ve üzeri kadınlar ilgi gösterdi.(DHA)

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu