Tekirdağ

Süleymanpaşa Belediyesi Kış Okulunda binlerce öğrenci eğitim alıyor

Süleymanpaşa Belediyesi Kış Okulu, her yıl olduğu gibi onlarca branşta, binlerce öğrenciye eğitim vermeye devam ediyor.

Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen Kış Okulu, yetişkinlere yönelik kişisel gelişim ve meslek edindirme kursları ile çocuklarla gençlere yönelik spor, sanat ve kültür kurslarından oluşan çok sayıda eğitimi içeriyor.

1500 ÇOCUK 24 BRANŞTA EĞİTİM ALIYOR

Özellikle eğitim hayatlarının yanı sıra bir spor dalıyla ilgilenmek ya da sanatsal bir hobi edinmek isteyen öğrencilerin ilgi gösterdiği Kış Okulu bünyesinde; 7-14 yaş arası öğrenciler için Resim, Tiyatro, Piyano, Keman, Gitar ve Halk Oyunları olmak üzere 6 sanat dalında, Futbol, Basketbol, Yüzme, Voleybol, Tenis, Sualtı sporları, Tekvando, Karate, Judo, Olimpik ve Geleneksel Okçuluk, Boks ve Satranç olmak üzere 13 spor branşında, İngilizce ve Robotik Kodlama ile birlikte toplam 21 farklı kursta eğitim veriliyor. Ayrıca 4-6 yaş arası okul öncesi çağındaki çocuklar için de Orff ve Ritim, Akıl ve Zekâ Oyunları, Çocuk Atölyeleri olmak üzere 3 farklı dalda eğlenceli etkinlikler de Kış Okulu kapsamında gerçekleştiriliyor. Kış Okulu bünyesinde eğitim verilen kurslardan toplam 1469 çocuk faydalanıyor.

YETİŞKİNLERE YÖNELİK 13 KURS AÇILDI

Yetişkinlere yönelik kişisel gelişim ve meslek edindirme kurslarında ise Çinicilik, Amigurumi (Japon örgü bebek sanatı), Fotoğrafçılık, Giyim Öğretim Teknolojisi, Piyano, Keman, Gitar, Bağlama, İngilizce, İşaret Dili, Pilates, Tezhip ve Halk Oyunları olmak üzere 13 farklı dalda eğitim veriliyor. 18 yaşından büyük herkesin yararlandığı kurslarda 592 kişi eğitim alıyor. Tamamen ücretsiz olan kurslar, alanında uzman eğitmenler tarafından verilirken, öğrencilere kurs sonunda katılım sertifikası verilecek.

YÜKSEL: “ÇOCUKLARIMIZ İÇİN TÜM İMKÂNLARIMIZI SEFERBER EDİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Çocuklarımızın kendilerini geliştirmeleri, sanal mecralardan uzaklaşarak sosyalleşmeleri ve spor ya da sanat dallarından biriyle ilgilenerek donanımlı bireyler olarak yetişmeleri için belediyemizin tüm imkânlarını seferber ediyor ve yaz tatillerinde Yaz Okulu, okul döneminde ise Kış Okulu adıyla onlarca farklı kurs düzenliyoruz. Bu kurslarımızdan binlerce öğrenci yararlanıyor. Kurslarımızı şehrimizin farklı noktalarında düzenleyerek çocuklarımızın bu eğitimlere kolayca ulaşmalarını sağlıyoruz. Ayrıca yeni hobiler edinmek ya da meslek sahibi olmak isteyen hemşehrilerimiz için de çok sayıda kurs açtık. Her yıl kurs ve öğrenci sayılarımızı arttırıyoruz. Öğrencilerimiz de bu hizmetten memnuniyetlerini sıklıkla dile getiriyorlar. Süleymanpaşa’mıza hizmet etmek için her fırsatı değerlendirmeye, gençlerimize fırsat eşitliği yaratmaya devam edeceğiz,” diye konuştu.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu