Tekirdağ

Süleymanpaşa Belediyesi kendi tarlalarında yem bitkisi ekimi gerçekleştirdi

Süleymanpaşa Belediyesi, tarım politikaları doğrultusunda, belediyeye ait tarlalarda üretime devam ediyor. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ile yapılan işbirliği kapsamında, belediye…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Süleymanpaşa Belediyesi, tarım politikaları doğrultusunda, belediyeye ait tarlalarda üretime devam ediyor. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ile yapılan işbirliği kapsamında, belediye tarafından üretilen Macar fiğ tohumları, Karacakılavuz Mahallesi’nde bulunan Süleymanpaşa Belediyesine ait tarlalara ekildi.

360 dönümde gerçekleştirilen ve 60 tondan fazla verim alınması hedeflenen tohum ekimini yerinde takip eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, ekilen ürünün hayvancılıkla uğraşan Süleymanpaşalı çiftçiler için değerlendirileceğini dile getirdi.

YÜKSEL: “ÇİFTÇİLERİMİZE YÖNELİK PROJELERİ HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Süleymanpaşa’ya bağlı 59 kırsal mahallenin tamamına yönelik hazırlıklar yaptıklarını vurgulayan Yüksel, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Süleymanpaşa Belediyesi olarak Namık Kemal Üniversitesi’yle yaptığımız işbirliği kapsamında, kendi ürettiğimiz Macar fiğ tohumlarını Karacakılavuz’da belediyemize ait tarlamıza ektik. Hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimize destek olmak amacıyla, belediyemize ait 360 dönüme ektiğimiz ürünlerden 60 tonun üzerinde verim bekliyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl itibariyle, 59 kırsal mahallemizin tamamında, geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlayan çiftçilerimize yönelik kapsamlı bir dizi projeyi hayata geçireceğiz. Tüm çiftçilerimize bol bereketli bir hasat dönemi diliyorum.”

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu