Tekirdağ

Süleymanpaşa Belediyesi Kadınlar Gününü unutmadı

Süleymanpaşa Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir dizi etkinlikle Süleymanpaşalı kadınların yanında oldu. Kazandere Mahallesi’nde düzenlenen kahvaltı programı ile başlayan etkinlikler, Süleymanpaşa Belediyesinin kadınlara yönelik kursları ve sivil toplum kuruluşu ziyaretleri ile devam etti.

KAZANDERELİ KADINLARLA KAHVALTI

Günün erken saatlerinde Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Süleymanpaşa Kent Konseyi işbirliği ile Kazandere Mahallesi’nde köylü kadınlara yönelik bir kahvaltı organize edildi. Kahvaltıda Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar, Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Beste Emre Güngör ve Ayhan Ergen de hazır bulunurken, Kazandereli kadınlarla birlikte kahvaltı ettiler. Ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü anısına Süleymanpaşa Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerinin el emeği ile ürettiği anahtarlıklar hanımlara hediye edildi.

Kahvaltıda Kazandereli hanımlara hitap eden Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar, Süleymanpaşa’da 2022 yılı içinde inşa edilerek hizmete kazandırılması planlanan ve sadece kadınların istifadesi için kullanılacak olan sosyal tesisin müjdesini vererek Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in 8 Mart mesajını ve selamlarını iletti. Başkan Yardımcısı Uzunlar’ın ardından konuşan Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Beste Emre Güngör de Kazandere’de hanımlarla birlikte olmaktan ve Kadınlar Günü’nü birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

KADIN EĞİTMEN VE KURSİYERLERE ZİYARET

Günün ilerleyen saatlerinde Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Çınar, Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde yalnızca hanımlara yönelik eğitim veren hobi ve meslek edindirme kurslarını ziyaret ederek eğitmenlerin ve kursiyerlerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Çiftlikönü Mahallesi Mahalle Konağı, Değirmenaltı Mahallesi Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi ve Süleymanpaşa Belediyesi Sanat Galerisi’ni ziyaret eden Çınar hanımlara karanfil hediye ederek kurs faaliyetleri ile ilgili bilgi aldı.

KADIN DERNEKLERİ, KADIN BAŞKANLAR VE YÖNETİCİLER UNUTULMADI

Süleymanpaşa Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğüne bağlı Gönül Elçileri ekipleri ise Süleymanpaşa’da faaliyet gösteren ve kadınlara yönelik çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşlarını, kadın dernek ve meslek odası başkanlarını, ilçede görev yapan üst düzey kadın yöneticileri ve kadın basın mensuplarını ziyaret ederek Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in selamlarını ileterek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladılar. Ekipler ziyaretlerinde hanımlara çiçek hediye etti.

BAŞKAN YÜKSEL’DEN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Öte yandan, Süleymanpaşa’da hayata geçirilecek yeni projelerle ilgili olarak Ankara’da temaslarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Yüksel mesajında, “Emekleri, sevgi dolu yürekleri ve fedakârlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren, iyilik, merhamet ve şefkatleriyle insanlığın umudunu yeşerten, aile ve toplum yapımızın temel direği kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum,” ifadelerine yer verdi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu