Tekirdağ

Süleymanpaşa Belediyesi 23 Nisan Çocuk Şenliğinde 100 bin çocuğu ağırladı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102’nci yıldönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Süleymanpaşa’da Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan ve iki gün süren Uluslararası Çocuk Şenliği ile kutlandı.

Sabah resmi törenle başlayan kutlamalar, Hükümet Caddesi’nden şenlik alanına kadar süren 23 Nisan Korteji ile devam etti. Amfi Tiyatro’da Tekirdağ Valiliği tarafından organize edilen kutlama programının ardından gün boyu süren sayısız etkinliklerle çocuklar 23 Nisan sevincini ve coşkusunu doyasıya yaşadılar.

ONLARCA ATÖLYE VE ETKİNLİK ÇOCUKLARLA BULUŞTU

Şenlik alanında kurulan ana sahnede gün boyu gerçekleştirilen konserler, gösteriler, tiyatrolar ve dans şovlarının yanı sıra yüz boyama, arkeoloji, takı tasarım, sosis balon, parfüm yapımı, eğlenceli bilim, geri dönüştürülebilir malzemelerden kum saati ve gemi yapımı gibi çok sayıda atölye de çocukların ilgi gösterdiği etkinlikler arasındaydı. Ayrıca şişme dev oyuncaklar, dev blok devirme oyunu, Survivor parkurları, kukla tiyatrosu, okçuluk, insan langırtı gibi oyunlar da çocuklar tarafından beğeniyle takip edildi.

1920 ÖĞRENCİ KASAP HAVASIYLA TARİHE GEÇTİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının en dikkat çeken etkinliği ise, TBMM’nin kuruluş yılının anısına 1920 ilkokul öğrencisi tarafından gerçekleştirilen halk oyunları gösterisi oldu. Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan etkinlikle, ulusal basında da yer alan Süleymanpaşalı çocuklar, Trakya’ya özgü Kasap Havası oynayarak tarihe geçtiler.

SAHNE GÖSTERİLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen 23 Nisan Çocuk Şenliğinin ikinci gününde de bayram coşkusu azalmadan devam etti. Tüm gün süren sahne gösterilerinde Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı öğrencilerinin konserleri, Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularının gösterileri, halk oyunları, Canım Kardeşim Benim Tiyatrosu, Eğlenceli Bilim gösterisi, Maskot Bando konserleri alanı dolduran binlerce kişiyi eğlendirdi.

Ayrıca Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Benim Gözümden Resim ve Benim Objektifimden Fotoğraf Yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri de ana sahnede düzenlenen ödül töreni ile verildi. Süleymanpaşa Belediyesi Uluslararası Çocuk Şenliği için Süleymanpaşa’ya gelen yabancı halk oyunu ekipleri de gösterilerini sergilediler. Karadağ, Kosova, Yunanistan ve Gürcistan’dan gelen öğrencilerin gösterileri büyük alkış aldı. Sahne gösterilerinin yanı sıra atölyeler ve oyun grupları da çocukların vazgeçemedikleri etkinliklerden oldu.

BAŞKAN YÜKSEL ÇOCUKLARI YALNIZ BIRAKMADI

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de şenlik süresince sürekli alanda çocuklarla birlikte olarak bayram coşkusunu paylaştı. İki gün boyunca 100 binden fazla çocuğa ev sahipliği yapan Süleymanpaşa Belediyesi Uluslararası Çocuk Şenliği ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Yüksel, “Pandemi nedeniyle uzun zamandır böyle etkinliklerde bir araya gelemiyor, çocuklarımıza hak ettikleri gibi bir bayram hediye edememenin burukluğunu yaşıyorduk. Hamdolsun, bu yıl çocuklarımıza yakışan bir şenlik gerçekleştirmenin gururu ile doluyuz. 100 binden fazla kardeşimiz iki gün boyunca bizimle birlikte bu alanda eğlendi. Dört ülkeden gelen öğrencilerimiz de şenliğimize neşe ve renk kattı. Çocuklarımızın mutluluğu ile bizler de mutlu oluyoruz. Bu şenliğin hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor, Gazi Meclisimizin kuruluş yıldönümünü, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyorum,” diye konuştu.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu