Edirne

Su sıkıntısı yaşanan Keşan’da, zabıta tasarruf konusunda vatandaşları uyarıyor

Ünsal YÜCEL/KEŞAN (Edirne), (DHA)- EDİRNE’nin Keşan ilçesine içme suyu sağlayan Kadıköy Barajı’nda su seviyesinin 4 milyon metreküpün altına düşmesi ve ilçenin susuz kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalması üzerine zabıta ekipleri vatandaşları suyun tasarruflu kullanılması konusunda uyarıyor.

Yaklaşık 65 bin nüfuslu Keşan’a içme suyu sağlayan 56 milyon metreküp kapasiteli Kadıköy Barajı’nın doluluk oranı 4 milyon metreküpün altına düştü. Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, suyun tasarruflu kullanılması yönelik uyarılarda bulunmaya başladı. Zabıta ekipleri, duyarlı vatandaşlarca Alo 153 Çözüm Masası’na iletilen su israfı ihbarlarına anında müdahale ederek, uyarılarda bulunuyor.

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Bülent Günsal, yaptığı açıklamada, su israfa karşı mücadelenin devam ettiğini söyledi. Susuzluk alarmına destek olan duyarlı vatandaşlara teşekkür eden Günsal, “Susuzluk ile mücadelemize destek veren vatandaşlarımızdan su israfı yapanlar ile ilgili ihbarlar gelmeye devam ediyor. Duyarlı vatandaşlarımızın alo 153 Çözüm Masamıza ilettiği ihbarlara ekiplerimiz anında müdahale ediyor. Gelen ihbarları değerlendiren zabıta ekiplerimiz; halı, araç ve bahçe yıkayarak su israfı yapan ev ve iş yerlerine uyarılarda bulunuyor. Susuzluk ile mücadelemize destek veren ve ihbarlarıyla bu mücadeleye katkıda bulunan tüm duyarlı vatandaşlarımız ile birlikte Keşan Belediyesi zabıta ekiplerimize ve 7/24 hizmet veren çözüm masası personelimize teşekkür ediyoruz. Su tasarrufu ile ilgili önlemlerimiz, tedbirlerimiz ve mücadelemiz devam edecek” dedi.

Vatandaşlara su tasarrufu konusunda gerekli uyarıların yapıldığını belirten Günsal, “Susuzluk nedeniyle su israfını önlemeliyiz. Uyarılarımızı sık sık tekrarlayacağız. Vatandaşlarımızda bu sıkıntılı dönemi atlatmak için destek bekliyoruz. Sıkıntı hepimizin. Eğer suyumuzu tasarruflu kullanırsak bu dönemi rahatça geride bırakacağız. Su tasarrufu konusunda alınan tedbirlere uyulmaması halinde vatandaşlarımız Alo 153 Çözüm Masası’na bilgi verebilirler” diye konuştu. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu