Ergene

Sevgi sofralarında buluşuyoruz

Sevgi sofralarının ilkinde Yulaflı Mahallesinde mahalle sakinleri ile bir araya geldiklerini kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Son derece sağlıklı…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Sevgi sofralarının ilkinde Yulaflı Mahallesinde mahalle sakinleri ile bir araya geldiklerini kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Son derece sağlıklı ve hijyenik koşullarda besleyici ve kaliteli malzemeler ile hammaddelerden yapılan yemeklerini steril kaplarda sıcak bir şekilde sevgi sofralarının kurulacağı alanlara ulaştırıyoruz” dedi.
 Yerel yönetimlerin en önemli halkası olan muhtarlarla her alanda olduğu gibi mahallelerde kurulacak olan sevgi sofraları konusunda da iş birliği içerisinde olduklarını da kaydeden Başkan Yüksel, “Mahalle muhtarlarıyla yapılan işbirliği sonucu, mahallelerimizde sevgi sofralarını kuracağımız alanları ve hangi mahallede hangi gün yemek programı düzenleyeceğimizi belirledik. Ortaya çıkan programı kamuoyuna ve halkımıza duyurduk ve program dahilinde sevgi sofralarımızın etrafında vatandaşlarımızla bir araya gelmeye başladık. İlk programımızı Yulaflı Mahallemizde yoğun bir katılımla gerçekleştirdik” diye konuştu.
 Başı rahmet, ortası mağfiret sonu da cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan ayına bir kez daha erişmenin huzurunu, mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. 11 ayın sultanı Ramazan ayını bu yıl diğer Ramazanlardan bir nebze de olsa farklı şekilde geçiriyoruz. Ülkemizi derinden sarsan deprem felaketinin acıları henüz tazeyken bir de sel felaketinde vatandaşlarımızı kaybettik. Bu vesile ile bir kez daha hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli aileleri ve ulusumuza baş sağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Yaşadığımız bu zorlu dönemde eriştiğimiz Ramazan ayının birlik ve beraberliğimizi arttıracağına kardeşliğimizi pekiştireceğine, dayanışma ruhunu katlayacağına inancım tamdır” şeklinde konuştu.
 Ramazan ayından önce evinde sıcak yemek pişiremeyecek durumda olanların evlerine her gün sıcak yemek ulaştırdıklarını da sözlerine ekleyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ramazan ayı dolayısıyla bu vatandaşlarımıza iftar yemekleri ulaştırıyoruz. Ramazan ayı paylaşmak ve dayanışma içerisinde olarak yardımlaşmaktır biz de Ergene’de hemşerilerimizle birlikte yardımlaşmanın, dayanışmanın en güzel örneklerini sunuyoruz. Bundan önceki yıllarda tüm mahallelerimizde sevgi sofralarımızı kurmuştuk. Bu yıl da yine tüm mahallerimizde halkımızla sevgi sofralarında buluşarak aşımızı, ekmeğimizi, suyumuzu paylaşacağız” dedi.FOTOĞRAFLAR

Bu haber Ergene Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu