Tekirdağ

Seracılıkta Kadın Eli projesinde seralar sahiplerini buldu

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen Seracılıkla Kadın Eli projesi kapsamında, Karadeniz Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 44 adet sera, kura çekimi ile sahiplerini buldu.

2020 yılında ilk adımları atılan Seracılıkta Kadın Eli projesi, 2 yıl içinde sera alanının hazırlanması, seraların yapımı ve idari binaların inşası, taleplerin toplanması ve seracılık eğitimleri aşamalarından geçerek, seraların kura çekimi yöntemi ile sahiplerine teslim edildi. Önümüzdeki günlerde kura ile sera sahibi olan girişimci kadınlarla sözleşme imzalanarak üretime başlanacağı öğrenildi.

NOTER HUZURUNDA KURA ÇEKİLDİ

Proje kapsamında kura ile 12 kişi ikişerli olmak üzere 24 seranın sahibi olurken, 14 sera ise şehit yakını, gazi ve gazi yakını, engelli ve ölüm aylığı alan 7 kişiye kura ile teslim edildi. Alınan bilgilere göre kalan 6 sera dezavantajlı kesim için ayrıldı.

Projeye Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından 4 milyon TL finansman desteği sağlanırken isteklilere seracılık eğitimleri ise Tarım ve Orman Bakanlığı ile Namık Kemal Üniversitesi tarafından verildi.

Kura çekiminde Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar hazır bulunurken Tekirdağ 1. Noterliği huzurunda yapılan kura çekiminde istekliler de kura heyecanını yaşadı.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu