Tekirdağ

Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Spor Tesisleri törenle hizmete girdi

Süleymanpaşa Belediyesi, şehrin dört bir yanında hayata geçirdiği spor tesislerine bir yenisini daha ekledi. Atatürk Mahallesi’nde hizmete giren spor tesislerine genç yaşta şehit düşen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun adı verildi.

Açılış törenine Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ev sahipliği yaparken, törende Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün ile Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları, mahalle sakinleri ve çok sayıda basın mensubu da hazır bulundu.

ÇOCUKLAR GÜN BOYU EĞLENDİ

Açılış dolayısıyla; Atatürk Mahallesi Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Spor Tesisleri’nde çocuklar için gün boyunca oyun grupları, okçuluk, macera parkurları, eğitici etkinlik ve atölyeler ile sosis balon, yüz boyama ve pamuk şekeri ikramı gerçekleştirilirken yetişkinler için de çay-kahve ikram edildi.

BAŞKAN YÜKSEL: “42 SPOR TESİSİ KAZANDIRDIK”

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunması ile başlayan açılış töreninde konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, tesisin Süleymanpaşa Belediyesinin öz kaynakları kullanılarak ve kendi personeli ile yapıldığını ifade etti. 3 yıl içinde Süleymanpaşa’da hizmete giren 42 spor tesisinden birinin daha açılışını yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Yüksel, spor tesislerinde mahallede yaşayan çocuklar ve gençler için futbol, basketbol, tenis, okçuluk gibi çok sayıda branşta kurslar açılacağını ve kursların tamamen ücretsiz olacağını sözlerine ekledi. Yüksel, tesislerin hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek tesisin Süleymanpaşa’ya ve mahalle sakinlerine hayırlı olması temennisinde bulunarak sözlerini noktaladı.

İL MÜDÜRÜ ÜZGÜN MEMNUNİYETİNİ DİLE GETİRDİ

Yüksel’in ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün kürsüye gelerek, Tekirdağ’da göreve geldiğinde gençlerin spor yapacak alan bulamadıklarını, gelinen noktada her mahallede birçok sporun yapılabildiği çok sayıda spor tesisinin açıldığını görmekten mutlu olduğunu dile getirdi. Üzgün, Süleymanpaşa’nın, aynı nüfusa sahip il ve ilçelerdekinden üç kat fazla spor tesisine sahip olduğunu sözlerine ekledi.

KAYMAKAM KAYA’DAN HAYIRLI OLSUN TEMENNİSİ

Son olarak kürsüye gelen Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya ise ilçede spora yapılan yatırımları takdirle takip ettiğini belirterek, tesisin konumu itibarıyla paha biçilemez bir noktada olmasına rağmen bu alanı vatandaşların kullanımına sunmanın çok kıymetli olduğunun altını çizdi. Kaya, şehitlerin isimlerinin böyle tesislerde yaşatılmasının da önemine değinerek, tesisin belediyenin öz kaynakları ile tamamlanması ile önemli ölçüde tasarruf edildiğine dikkat çekti. Emeği geçenlere teşekkür eden Kaymakam Kaya, tesisin hayırlı olması dileklerini paylaştı.

Açılış töreni kurdele kesimi ile tamamlanırken, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, protokol temsilcileri ile birlikte tesisleri dolaşarak gençlerle futbol ve basketbol oynadı.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu