Tekirdağ

Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Yemek Programı Düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Vali Aziz Yıldırım tarafından Süleymanpaşa ilçemizde bir otelde, Şehit aileleri ve Gaziler onuruna yemek programı düzenlendi.

Program Vali Aziz Yıldırım’ın Şehit aileleri ve Gazilere hitap etmesi ile başladı. Vali Yıldırım konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığı için mücadele veren Milletimiz, nice şanlı zaferler nice kahramanlık destanları yazmıştır. Bu uğurda büyük bedeller ödeyen Milletimiz, hiçbir döneminde esaret altında yaşamamış, kutsal bildiği vatan topraklarını canı ve kanı uğruna korumuştur.

Hepinizin bildiği gibi 15 Temmuz gecesi, Milletimizin iradesi hiçe sayılarak, demokrasimize ve Milletimize karşı  hain bir darbe girişiminde bulunuldu.

Bu hain kalkışma karşısında Vatan, Millet, Devlet ve Bayrak sevdalısı Yüce Türk Milleti, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın cesareti ve çağrısı ile meydanlara çıkarak dünyada eşine rastlanılmayacak bir cesaretle, darbeci hainlere gereken dersi verdi.

Devletimize ve Milletimize karşı girişilen bu alçak darbe teşebbüsü, bedenini bombalara ve kurşunlara siper eden, tankların önüne kendini atan Milletimizin destansı direnişiyle etkisiz hale getirildi.

Milletimiz canı ve kanı pahasına bu Devletin de bu Ülkenin de yegane sahibinin kendisi olduğunu, bağımsızlığına kast eden dahili ve harici hiçbir girişime teslim olmayacağını ve gereken her türlü cevabı vereceğini o gece tüm dünyaya bir kez daha ilan etti. Tarihimizin en büyük ihanetlerinden biri; Milletimizin fedakarlığı, cesareti ve mücadelesi sayesinde demokrasi zaferine dönüşmüştür.

15 Temmuz gecesi vatandaşlarımızın Vatan ve Millet uğruna vermiş olduğu mücadele sayesinde Türkiye Yüzyılı’nın temelleri atıldı. “Türkiye Yüzyılı Kahramanları”nın fedakarlıkları sayesinde Türk Milleti ilelebet bir ve beraber olacak ve Türkiye Yüzyılı, Milletimizin kahramanca mücadelesi ve azmi sayesinde inşa edilecektir.

Milletin iradesine kast eden, millete bu zulmü yaşatan FETÖ ile mücadelemiz kararlılıkla sürdürülmeye devam edecektir. Türkiye Cumhuriyeti’nin mülki idaresi, yargısı, emniyeti, jandarması, ordusu, sivil toplum kuruluşları ve diğer kurumları tarafından verilen mücadele sayesinde hiçbir oluşum bir daha böyle bir kalkışmaya cesaret edemeyecektir.

Herkes şunu bilsin ki, Milletin geleceğini darbelerle tayin etme devri kapanmıştır. Bütün dünya bilmelidir ki; Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük mücadeleler sonucunda elde ettiği kazanımlar ne pahasına olursa olsun korunacaktır. 

Vatanımız uğruna hayatını feda eden Şehitlerimize ve  Gazilik onuruna erişen Milletimizin asil evlatları olan sizlere  minnet ve şükran borçluyuz. Sizler sayesinde Millet Meclisimiz ve kurumlarımız ele geçirilemedi, milli irade gasp edilemedi ve istiklalimize, istikbalimize pranga vurulamadı.

Milletimiz, Şehitlerimizin ve Gazilerinin hatırasını daima canlı tutmakta, onları daima hayırla yâd etmekte; Şehitlerine, Gazilerine ve onların ailelerine daima özel bir değer vermektedir. Devlet olarak bizim de, her gün ve her saat sizin yanınızda olduğumuzu bir defa daha vurgulamak istiyorum. 

Bu vesileyle, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Şehitlik mertebesine ulaşan Vatan evlatlarına Yüce Allah’tan rahmet diliyor, Gazilik şerefine erişen kahramanlarımıza şükran ve minnetlerimi sunuyorum. “

Vali Yıldırım’ın konuşmasının ardından Saffet Konmaz Cami İmam Hatibi Erdoğan Demirel tarafından Kuran-ı Kerim okundu.

Ardından İl Müftüsü Mustafa Soykök yemek duası yaptı.

Vali Yıldırım’ın davetlileri uğurlamasının ardından program sona erdi.

Bu haber Tekirdağ Valiliği’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu