Edirne

Saros’ta, İl Göç İdaresi mobil ekipleri ve jandarmadan yabancı uyruklulara yönelik denetim

Ünsal YÜCEL/EDİRNE,(DHA)-EDİRNE’nin Saros Körfezi’ne kıyısı bulunan Keşan ilçesine bağlı Erikli köyü sahilinde İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne bağlı mobil ekipler ve jandarma tarafından yabancı uyruklulara yönelik denetim yapıldı.

Yaz sezonu boyunca deniz turizmi kapsamında yoğunluk yaşanan Keşan ve Enez ilçelerinde, İl Göç İdaresi ve İl Jandarma Komutanlığı birimleri tarafından ‘şok’ ve sabit uygulama noktalarında denetimlere başlandı. Ekipler, Saros Körfezi’ne kıyısı bulunan Keşan’a bağlı Erikli köyü sahilinde yabancı uyruklulara yönelik denetim gerçekleştirdi. Denetimlerin, yaz sezonu boyunca aralıksız olarak 24 saat esasına göre yapılacağı bildirildi. Yetkililer, yaz sezonunda artan nüfus hareketliliği ve yabancı uyruklu kişilerin yoğunluğu göz önüne alındığında, bu tür denetimlerin önemini vurguladı. Denetimlerin, yasa dışı faaliyetleri önlemeye ve bölge sakinlerinin güvenliğini temin etmeye yönelik olduğu belirten yetkililer, gerekli görülen bölgelerde ekiplerin artırılacağını kaydedildi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu