Asayiş

Tekneyle İtalya’ya Gitmeye Çalışan 88 Kaçak Göçmen Yakalandı

Şarköy’de tekneyle İtalya'ya gitmeye çalışan 88 kaçak göçmen yakalandı

Nuri ÇAĞLAR/ŞARKÖY (Tekirdağ), (DHA)- TEKİRDAĞ’ın Şarköy ilçesinde, tekneyle İtalya’ya gitmek isteyen 88 kaçak göçmen yakalandı. Malkara ilçesinde ise ‘şok yol’ uygulaması kapsamında kapalı kasa kamyonette 30 göçmen yakalandı. 5 organizatör gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin çalışmasında, Şarköy’ün Mürefte Mahallesi Limanı’ndan tekneyle İtalya’ya kaçak göçmen götürüleceği belirledi. Ekipler, kamyonetle getirilen göçmenler, limanda tekneye bindirilirken operasyon düzenledi. Jandarmanın geldiğini görünce denize atlayıp kaçmaya çalışan kaçak göçmen, yakalanıp kıyıya çıkarıldı. Operasyonda, aralarında kadın ve çocukların da olduğu 88 kaçak göçmen yakalandı. Göçmenlere organizatörlük yaptığı belirlenen E.K., Ç.K. ve M.G. gözaltına alındı. Göçmen kaçakçılığında kullanılan 1 kamyonet, 1 otomobil ve 1 tekneye de el koyuldu.

Jandarma ekipleri tarafından su ve gıda ihtiyaçları karşılanan göçmenler, işlemlerinin ardından Tekirdağ İl Göç İdaresi’ne teslim edilecek. Gözaltındaki organizatörler E.K., Ç.K. ve M.G. ile ilgili soruşturma sürüyor. (DHA)

MALKARA’DA DA 30 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde, tekneyle İtalya’ya gitmek isteyen 88 kaçak göçmenin yakalanmasının ardından Malkara ilçesinde jandarma ekipleri ‘şok yol’ uygulaması yaptı.

Uygulamada, kapalı kasa kamyonette 7’si çocuk, 5’i kadın olmak üzere Suriye ve Irak uyruklu 30 kaçak göçmen yakalandı. Göçmenlere organizatörlük yaptığı belirlenen V.C. (41) ve M.C. (39), gözaltına alındı.

Yasa dışı yollardan Yunanistan’a gitmeye çalıştıkları belirlenen göçmenler, işlemlerinin ardından Tekirdağ İl Göç İdaresi’ne teslim edildi.

2 organizatör işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu