Asayiş

Sahte Nakliyeciler 200 Saatlik Görüntü İncelenerek Yakalandı

Onur KAYA/ÇERKEZKÖY(Tekirdağ), (DHA)- Ergene ve Çerkezköy’de sahte nakliye belgeleriyle fabrikalardan aldıkları 3 traktör, 28 ton sac malzemesini adreslerine teslim etmeyip, satmak için bir depoda tutan Tekin T. (44), Hüseyin Y. (34), Ercan Ö. (45) ve Erol T. (39), polisin 200 saatlik güvenlik kamerası görüntüleri incelemesi ardından Çorlu’da yakalandı.

Çerkezköy’de kurulu traktör fabrikasının yetkilisi, polise giderek İstanbul’a nakliye firmasına ait TIR’a yükleyip gönderdikleri 3 milyon lira değerinde 3 traktörün İstanbul’daki adresine teslim edilmediğini belirterek, şikayetçi oldu.

Konuyu araştıran polis, aynı yöntemle Ergene ilçesindeki bir beyaz eşya fabrikasından 2 milyon 776 bin lira tutarında 28 ton sac malzemenin TIR’a yüklenip belirtilen adrese teslim edilmediğini belirledi.

Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü, hırsızlığı aydınlatmak için özel ekip kurarak başlattığı çalışmada, Çerkezköy, Kapaklı, Çorlu ve Ergene ilçeleri güzergahlarındaki kameraları incelemeye aldı.

TIRLAR DA SAHTE PLAKALI

Yaklaşık 2 ay süren ve 200 saatlik kamera görüntülerinin incelenmesinin ardından şüphelilerin Tekin T., Hüseyin Y., Ercan Ö. ve Erol T. olduğunu belirledi. Malzemelerin yüklendiği TIR’ların da sahte plakalı olduğu tespit edildi.

Polis, Çorlu ilçesinde düzenlediği operasyonla 4 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelilerin bir depoya sakladıkları ve satmak için müşteri aradıkları 3 traktör ile 28 ton sac malzeme de bulundu. Şüphelerin adreslerinde yapılar aramalarda da çok sayıda sahte nakliye evrakı ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Çerkezköy’de adliyeye sevk edilen Tekin T., Hüseyin Y., Ercan Ö. ve Erol T., çıkarıldıkları mahkemede, ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘Nitelikli dolandırıcılık’ suçlarından tutuklandı. (DHA)

Haber içinde geçen kırmızı renkli TIR’a ait görüntüler DHA ve Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü tarafından geçilen görüntülerdir. İlgili firma sahibi İlker Keçeci tarafından haber resmi kaldırılmıştı. Firma sahibi aşağıdaki yazıyı bize ileterek tekzip yayınlamamızı rica etmiştir. Çorlu’da Haber, Kent Haber Çorlu ve Çorlu Aktüel Gazetesi olarak ilgili haber fotoğrafı nedeniyle yanlış anlaşılma ve yaşanan mağdurluktan dolayı kendilerinden özür dileriz.

İyi günler. Bahse konu araç bizim firmamızın öz mal aracıdır. Bahse konu hırsızlık olayı ile hiç bir alakası yoktur.

Bizim aracımız bahse konu traktörleri Çorlu Samsun nakliye işi olarak almış ve Samsun’a götürüp geri Çorlu’ya getirmiştir. Yani hırsızlık amacı ile kullanılan araç ile bizim aracımızın uzaktan yakından hiç bir ilgisi yoktur.

Konu ile ilgili hem ben hem de şoförümüz karakolda ifade verdikten sonra serbest bırakılmıştır. Hatta savcı tarafından hazırlanan iddianamede ne firmamız ne de şoförümüzün adı dahi geçmemektedir. Dolayısıyla bu haber firmamızın itibarına zarar vermektedir. Bu sebeple aşağıdaki haberin kaldırılarak tekzip yayınlanmasını talep ediyoruz.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu