Yaşam

Sahte Doktor İngiliz Basınında

Tekirdağ’da sahte doktor olarak çalıştığı ortaya çıkan ve tutuklanan Ayşe Özkiraz, dünya kamuoyunda da büyük ses getirdi.

İngiltere’nin en çok okunan gazeteleri manşetten verdikleri haberde Ayşe Özkiraz isimli kadının hem ailesini hem de hastaneyi kandırdığını yazarken, haberi okuyucularına “Yakalanmadan önce sahte doktor 1 yıl boyunca hastanede çalışmış” başlığıyla aktardı.

Türkiye’de şaşkınlık yaratan sahte doktor skandalı uluslararası kamuoyunda da gündem oldu. Tekirdağ’da “sahte doktor” olduğu iddiasıyla tutuklanan Ayşe Özkiraz’ın ailesini ve yetkilileri kandırması İngiliz medyasının gündemine oturdu.

“SAHTE DOKTOR 1 YIL BOYUNCA HASTANEDE ÇALIŞMIŞ”

İngiltere’nin çok okunan tabloid gazeteleri, Özkiraz’ın tutuklanmasını ve açıklamalarını okurlarına duyururken, “Yakalanmadan önce sahte doktor 1 yıl boyunca hastanede çalışmış” başlığıyla aktardı.

Sahte doktor dünya gündeminde! İngiliz basını, ailesini ve hastaneyi kandıran Ayşe Özkiraz’ı manşetten verdi

“ANNE, KIZININ SAHTE DOKTOR OLMASINA İNANAMADI”

İngiliz Daily Star gazetesi, “Sahte tıp diploması ve sınav belgeleriyle kandırarak işe giren kadının annesi ise suçun başkasında olduğunu söylüyor” yorumunu yaptı.

“Sahte doktor”un tıp bilgisinin yetersiz olması ve geçmişiyle ilgili çelişkili yanıtlar vermesi üzerine hastane çalışanlarının harekete geçtiğini yazan İngiliz medyası annesinin ise kızının “sahte doktor” olmasına inanamadığını aktardı.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu