Tekirdağ

SAĞLAMTAŞ DÜĞÜN SALONU TEMEL ATMA TÖRENİ GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE GERÇEKLEŞTİ

SAĞLAMTAŞ DÜĞÜN SALONU TEMEL ATMA TÖRENİ GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE GERÇEKLEŞTİ

18/07/2023 14:36:59

 

11 ilçe genelinde hayata geçirdiği birçok projeler ile sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergileyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Sağlamtaş Mahallesi’nde yapımına başlanacak olan düğün salonunun temel atma törenini gerçekleştirdi. 1334 m2 alan içinde konuşlandırılacak 462 m2 inşaat alanına sahip olan düğün salonunda servis alanı, teknik oda ve bay- bayan wc bulunacak. Mahallenin ihtiyaçlarını karşılayacak düğün salonu, Sağlamtaşlı vatandaşların özel ve mutlu günlerine şahitlik edecek.

 

BAŞKAN ALBAYRAK “BU PROJEMİZ SAĞLAMTAŞ MAHALLEMİZE DEĞER KATACAKTIR”

 

Malkara İlçesi Sağlamtaş Mahallesi’nde görkemli bir törenle gerçekleşen temel atma töreninde konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ ilimiz 2014 yılında büyükşehir statüsüne, köylerimiz ise mahalle statüsüne kavuştu. Bu süreç büyük bir değişim ve dönüşümü beraberinde getirdi. Kırsal mahallelerimiz, ilçe merkezlerimizdeki mahallelerimiz gibi Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ve TESKİ’nin hizmetlerinden yararlanmaya başladı. Geride bıraktığımız 9 yılda Sağlamtaş Mahallemiz de dâhil olmak üzere kırsal mahallelere yönelik pek çok projeye imza attık. Bu hizmetlerimizin sonuncusu Sağlamtaş Düğün Salonumuzdur. Bu projemiz Sağlamtaş Mahallemize değer katacaktır. İlçe merkezlerine gitmeye, büyük masraflar yapmaya gerek kalmaksızın, olumsuz hava koşullarından etkilenmeden; yılın her mevsiminde nişan, kına gecesi, düğün ve diğer organizasyonlarınızı burada yapabileceksiniz. Düğün Salonu projemiz, Sağlamtaş Mahallemizde önemli bir ihtiyacı karşılarken, siz değerli vatandaşlarımız arasında birlik ve beraberlik duygusunun her daim güçlü kalmasına vesile olacaktır. 1.334 metrekarelik arsada inşa ettiğimiz ve toplam 462 metrekarelik kapalı alana sahip salonumuz, çelik taşıyıcı sisteme sahip olduğu için deprem dayanımı oldukça yüksektir. Şimdiden bu modern tesisimizin Sağlamtaş Mahallemize hayırlı olmasını diliyor, en kısa zamanda açılış töreni için yeniden sizlerle bir araya gelebilmeyi temenni ediyorum.” dedi.

 

Temel atma töreninde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yüksel Özdal proje ile ilgili teknik bilgiler paylaşırken, Sağlamtaş Mahallesi Muhtarı Ramazan Ersoy, Malkara Belediye Başkan Vekili Hüseyin Vasfi Güner, Tekirdağ Milletvekilleri Nurten Yontar ve İlhami Özcan Aygun konuşma yaparak Sağlamtaş Mahallesine kazandırılan bu hizmetin önemine değindi ve başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak olmak üzere projede emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Büyük bir coşkuyla gerçekleşen Sağlamtaş Düğün Salonu Temel Atma Töreni konuşmaların ardından, temel atılması ile son buldu.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu