Yaşam

Şadiye Karataş İYİ Parti´den Aday Adaylığını Açıkladı

 

İş İnsanı Şadiye Onar Karataş, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekilliği için Aday adaylığını açıkladı.

 

Omurtak Caddesi Atatürk Meydanı’nda bulunan İYİ Parti Çorlu İlçe Başkanlığında açıklama yapan aday adayı Karataş, siyasi hayatına İYİ Parti’de devam edeceğini ve göreve hazır olduğunu söyledi.

 

Açıklamasında depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyen Karataş, “Aileme, çevreme sordum, aday olmamı olumlu karşılandılar. Ben de niyetlendim vekil aday adayı olmaya. Eğer teveccüh edip halkımız beni seçerse, projelerim çok. İlim için ilçem için bilhassa küçük bir şey söylemek istiyorum. Yaklaşık 11 – 12 tane okul yıkıldı, bir tanesi de yapılmadı. Çok yakın bir zamanda duydum ki imam hatip lisesi veya imam hatip ilkokulu açılacakmış. Arkadaşlar bize ilkokul lazım” dedi.

 

Tekirdağ ve Çorlu’nun sorunlarının çok olduğunu ve kendisinin bu sorunları iyi bildiğini kaydeden Karataş, “Çok hızlı bir şekilde göç alıyor.uz. Tekirdağ ve Çorlu’nun sorunlarıyla elimizden geldiğince ilgileneceğiz. Önceden sadece tarım bölgesiydi. Şimdi hem sanayi hem tarım bölgesi oldu. Zararı da var, faydası da var. Yerlerimizin bir bölümünü sattık. Satılan arazilere de fabrikalar kuruldu. Eğer olur da başa gelirsek, Ergene Nehri’ndeki kirliliği var gücümüzle çözmeye çalışacağız. Benim kimseyle yarışım yok, kimseyle yarış halinde değilim. Sadece kendimle yarışıyorum. Eğer kazanırsak, elimden geldiği kadar Çorlum için ilim için mücadele edeceğim. Sadece 1 dönem, sonra yerimizi gençlere bırakacağız” şeklinde konuştu.

Yapılan aday adaylığı açıklamasında Karataş’ı partililer ve yakınları da yalnız bırakmadı.

+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu