Edirne

Prof.Dr. Recep Mesut, Edirne’de son yolculuğuna uğurlandı

Olgay GÜLER / EDİRNE, (DHA)- EDİRNE’de Trakya Üniversitesi’nin kurucu öğretim üyelerinden, Anatomi Anabilim Dalı Kurucusu Prof.Dr. Recep Mesut(82), hayatını kaybetti. Mesut, üniversitede düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Prof. Dr. Recep Mesut, 15 Kasım’dan bu yana süregelen kalp rahatsızlığı sonucunda önceki gün hayatını kaybetti.  Mesut’un vefatı akademik camia başta olmak üzere, kentte derin üzüntü bıraktı. Prof.Dr. Mesut için dün ilk olarak yıllarını verdiği, kurucu öğretim üyeliğini yaptığı Trakya Üniversitesi’nin Balkan Kongre Merkezi’nde tören düzenlendi. Törene, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Trakya Üniversitesi yönetimi, öğretim üyeleri ve Mesut’un akrabaları ile dostları katıldı. Saygı duruşuyla başlayan törende Mesut’un, özgeçmişinin okunması ve konuşmalar ile devam etti.

Törende Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Filiz Akata, Prof. Dr. Recep Mesut’un oğlu Altan Mesut ve Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu birer konuşma yaptı.  Program öğrencilerinin ve beraber görev yaptığı akademisyenlerin Prof. Dr. Mesut hakkında anılarını anlatmasıyla sona erdi.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Prof.Dr. Mesut için daha sonra Fatih Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Öğle namazından sonra gerçekleştirilen cenaze töreninin ardından Mesut,  Yenişehir Mezarlığı’nda toprağa verildi.(DHA)

 

 

 

 

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu