Asayiş

Pkk Lehine Slogan Atan 12 Sempatizan Yakalandı

Ergene’de nevruz kutlaması adı altında terör örgütü Pkk lehine slogan atılması ve pkk/kck marşlarının çalınmak istenmesine yönelik başlatılan soruşturmada 3. dalga operasyon yapıldı. Çorlu, Ergene, Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerinde yapılan operasyonda yol kapatıp pkk lehine slogan atan 12 pkk sempatizanı yakalandı.

Nevruz kutlaması kılıfıyla düzenlenen ancak güvenlik güçlerinin etkisiz hale getirdiği Pkk’lı teröristler için saygı duruşu yapılmak istenen ve terör örgütü Pkk lehine slogan ve marşların çalınmak istendiği kutlama hakkında Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılmış ve 20-25 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen operasyonlarda aralarında TİP Tekirdağ il başkanı İsmail Ö., EMEP Çorlu ilçe başkanı Erdal K. ile HDP’li il ve ilçe yöneticilerinin bulunduğu 8 şüpheli gözaltına alınmıştı.

SERBEST BIRAKILDILAR

Soruşturma kapsamında 3’üncü operasyon önceki gün yapıldı. Sözde nevruz kutlamasında yol kapatıp pkk propagandası yaparak Abdullah Öcalan lehine slogan atan 13 pkk sempatizanının yakalanması için Çorlu, Ergene, Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerinde eş zamanlı operasyon yapılırken, evlerde yapılan aramalarda 1 kuru sıkı tabanca, 10 ses tabancası, çok sayıda mermi ve dijital dokümana el konuldu.

Operasyonda gözaltına alınan ve ifadelerinin ardından Adliye’ye sevk edilen 12 şüpheli adli kontrolle serbest bırakıldı.

+1
1
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu