Asayiş

Pavyoncular, ‘Dilber’ Operasyonu İle Gözaltına Alındı

Yılmaz Erdoğan’ın İnci taneleri adlı dizisiyle gündem olan ve başrol oyuncusu Hazar Ergüçlü’nün dansıyla Türkiye gündemine oturan pavyonlara yönelik Çerkezköy’de operasyon düzenlendi. 3 pavyona eş zamanlı düzenlenen operasyonda 8 işletmeci göz altına alındı.

Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce ilçede faaliyet gösteren 3 pavyona yönelik eş zamanlı şok operasyon düzenlendi. Şahısların ikamet ve iş yerlerinde yapılan aramalarda bir adet ruhsatsız tabanca, 14 adet fişek, 1 adet dürbünlü havalı tüfek, 1 adet kesici pala, 2 adet muşta ile iddiaya göre müşterilere imzalatılan boş senetler ele geçirildi.

Bazı borçlu müşterilerin ise bir defterde kayıt altına alındığı görüldüğü operasyon kapsamında Vaysal K. (52), Recep Y. (46), Emrah A. (33), Faık K. (47) , Anıl Y. (27), Mustafa K. (49),  Mehmet Y. (42) ve Zülfü Y. (47) adlı işletme sahipleri eş zamanlı operasyonda gözaltına alındı.

ÇERKEZKÖY’DE PAVYONLAR POLİS BASKINIYLA SARSILDI 

İddiaya göre nitelikli yağma, kişileri hürriyetinden yoksun kılma suçlamalarının ardından Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü operasyon kapsamında gözaltına alınan pavyon sahiplerinin, bazı mağdur müşterilere sarhoş olduktan sonra fahiş hesap çıkarttığı, parası olmayan müşterilere senet imzalattıkları, senede faiz işlettikleri öğrenildi.

ÇERKEZKÖY’DEKİ OPERASYON PAVYONLARIN BİLİNEN FAKAT DİLLENDİRİLMEYEN YÖNÜNÜ AKILLARA GETİRDİ 

Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin sabaha karşı düzenlediği eş zamanlı operasyonda, 9 işletme sahibi gözaltına alındı. Üç gün gözaltında tutulacağı ifade edilen zanlılarla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında zanlıların pazartesi adliyeye sevk edileceği kaydedildi.

Yılmaz Erdoğan’ın İnci Taneleri adlı dizisinde sanatçı Hazar Ergüçlü’nün ‘Dilber’ rolü ve dans figürleri ile Türkiye’de gündeme gelen pavyonlar ile ilgili Çerkezköy’de düzenlenen operasyon, akıllara bir kez daha dizideki sahneleri getirdi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu