Tekirdağ

Paşa Halk Dansları Topluluğundan iki uluslararası ödül


Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı bünyesinde kurulan Paşa Halk Dansları Topluluğu, Kuzey Makedonya’nın Kumanova şehrinde düzenlenen 2. Balkan Festivali bünyesinde düzenlenen yarışmada…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı bünyesinde kurulan Paşa Halk Dansları Topluluğu, Kuzey Makedonya’nın Kumanova şehrinde düzenlenen 2. Balkan Festivali bünyesinde düzenlenen yarışmada iki kategoride birincilik elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

Süleymanpaşa Belediyesi Paşa Halk Dansları Topluluğu, 6 Balkan ülkesinden 11 topluluğun mücadele ettiği yarışmada En İyi Koreografi ve En İyi Dans Performansı kategorilerinde birincilik elde etti. Büyük beğeni toplayan Nefes isimli gösterilerini sergileyen topluluk, iki ödülle Türkiye’nin gururu olarak yurda döndü. Yarışmada Kuzey Makedonya, Sırbistan, Bosna Hersek, Karadağ, Kosova ve Türkiye’den 11 ekip yarıştı.

BAŞKAN YÜKSEL TEBRİK ETTİ

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Süleymanpaşa Belediyesi Paşa Halk Dansları Topluluğu ekibimiz, Makedonya’nın Kumanova şehrinde düzenlenen uluslararası yarışmada En İyi Koreografi ve En İyi Dans Performansı kategorilerinde birinci olmuştur. Göğsümüzü kabartan dansçılarımızı can-ı gönülden tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyorum,” diye konuştu.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu