Yaşam

Parfüm – Mum Çeşitleri

 

 

Koku insanlar için önemli bir işaret gibidir. Parfüm kullanımında dikkatli olmak, yakışanı tercih etmek gerekir. Teninize sürdüğünüz kokular imza niteliğindedir. Bu yüzden koku seçerken herkesin kullandığını değil teninize yakışına seçmek önemlidir. Bununla birlikte parfümlerin amacı hoş kokmaktır. Kişi temiz vücuda parfüm uyguladığında kalıcı olarak güzel kokular yayacaktır.

 

Parfüm kişinin tenine gittiğinde kalıcılığı ve yaydığı koku etkileyici olacaktır. Bir yere giderken parfüm sıkmak hatırda kalmak için oldukça önemlidir. Kalıcı etki yaratmak adına eklem yerlerine parfüm sıkmak gereklidir. Kulak arkası, dirsek içleri, bilekler ve saç parfüm sıkmak için uygun yerlerdir. Parfüm kalıcılığını arttırmak için kokusuz vazelinle parfüm karıştırmak parfümleri güçlü yayacaktır.

 

Kadın ve erkeğin olmazsa olmaz kişisel bakım ürünlerinden biri de parfümlerdir. Vücudunuzda belirli noktalara sıkacağınız parfümler uzun süre kokusunu üzerinizde taşımanıza yol açacaktır. İki fıs sıkılan parfümlerle insanların ilgi odağı olmanız mümkündür. Parfüm cazibeyi arttıran, temizliği simgeleyen kokulardır.

 

Kokulu Mumlar Neden Kullanılır?

Günümüzde mum kullanımında oldukça artış görülmektedir. Mum çeşitleri kişilerin enerjilerini temizlemekte büyük rol oynar. Mum yakmak ruhen huzur vericidir. Özellikle aromalı mumlar hem kokusu ile hem de enerjileri ile içsel olarak temizlenmeyi sağlamaktadır. Çeşitli renklerde ve aromalarda mumlar oldukça dikkat çekmektedir. Mumların makul ücretlerde satışa sunulması da sürekli satış odaklı olmasına neden olmaktadır.

 

Mum çeşitleri giderek çoğalmaktadır. En popüler mum türleri balmumu, soyalı mum, dekoratif mumlar olarak ön plana çıkmaktadır. Bununla birlikte olumlu düşüncelerle kodlanmış mumlarda kişilerin enerjisini yükseltmektedir. Çeşitli figürlerde olan mumlar dekoratif amaçla kullanılmaktadır. Ancak mum satın aldığınızda mutlaka yakmalı ve titreşimini hissetmeniz çok kıymetlidir. Mumların kendine has enerjileri vardır ve açığa çıkmalıdır. Bu sayede enerjiler yenilenir ve kişiler mum ışında daha huzurlu olurlar.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

  Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
  © Copyright 2014

   

  Özge Özkan

  Bu Yazar Çorlu'da Haber sponsorlu iş ortağıdır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu