Yaşam

Otobüs Ücretlerine Gelen Zam Tepkilere Neden Oldu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan karara göre, Çorlu’da şehir içi yolcu taşıma ücretlerine zam yapıldı. Bu zamla birlikte minibüs ücretleri 20 TL’ye çıkarken, öğrenci ücretleri ise 13 TL oldu. Vatandaşlar, bu fiyatlara tepki gösterdi.

Çorlu’da yaşayan ve her gün minibüs kullanan vatandaşlardan biri olan Ahmet Yılmaz, “Biz asgari ücretle geçinmeye çalışıyoruz. Bu zamlarla birlikte ulaşım masraflarımız neredeyse iki katına çıktı. Her gün işe gidip gelmek artık daha da zor olacak. Zaten zor durumda olan bizler için bu zamlar çok ağır oldu” dedi.

Öğrenci olan Elif Kaya ise, “Günlük ulaşım masrafım 26 TL’ye çıktı. Bu bizim için çok büyük bir yük. Ailemin durumu da iyi değil, bu masrafları karşılamak gerçekten çok zor olacak. Okula gitmek bile lüks hale geldi” diyerek tepkisini dile getirdi.

Bir diğer işçi Mehmet Demir de, “Sabah işe gitmek, akşam eve dönmek için her gün minibüs kullanmak zorundayım. Zamdan önce bile ulaşım masraflarımızı zor karşılıyorduk. Şimdi bu yeni tarifelerle daha da zorlanacağız. Umarım yetkililer sesimizi duyar ve bu zammı geri çekerler” ifadelerini kullandı.

Zam kararının ardından Çorlu’da vatandaşlar sosyal medya üzerinden de tepkilerini dile getirerek, ulaşım ücretlerinin yeniden gözden geçirilmesi için yetkililere çağrıda bulundu. Artan maliyetler karşısında çaresiz kalan halk, zamların geri çekilmesini bekliyor.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu