Tekirdağ

ORMANLI-GÜZELKÖY ARASI 15 KM’LİK YOL İLE MERMER-YENİKÖY ARASI 5 KM’LİK GÜZERGAHTA YOL YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

ORMANLI-GÜZELKÖY ARASI 15 KM’LİK YOL İLE MERMER-YENİKÖY ARASI 5 KM’LİK GÜZERGAHTA YOL YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI


03/11/2022 12:26:42

Modern kentlerin en önemli göstergelerinden biri olan ve insan hayatını kolaylaştıran etkenlerin başında gelen yol çalışmalarına büyük önem veren ve 01 Kasım 2022 itibariyle il genelinde büyük yol hamlesi başlatan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde de yol çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Fen İşleri Dairesi ekipleri tarafından Süleymanpaşa İlçesi’ne bağlı Ormanlı Mahallesi ile Şarköy İlçesi’ne bağlı Güzelköy Mahallesi arasındaki yaklaşık 15 km’lik yolda başlatılan çalışmaları yerinde inceleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Genel Sekreter Yardımcısı Metin Pakdil’den çalışmaların son durumu ile ilgili bilgi aldı. Yolun tamamlanması ile birlikte Şarköy yolunda önemli bir kısalma olacağını ifade eden Başkan Albayrak, “Süleymanpaşa ilçemizin Ormanlı Mahallesinden Şarköy ilçemizin Güzelköy mahallesine inen 15 km’lik yolda çalışmalarımızı başlatmış durumdayız ve bir aksilik olmazsa 1 yıl içerisinde bu yolu tamamlamış olacağız. Bu yolla birlikte Şarköy’e giden yol ciddi anlamda kısalmış olacak ve bu bölgeye bir canlılık ve hareketlilik kazandıracak. Yol çalışmaları ile birlikte bu güzergahta çeşitli menfez ve heyelan önleme çalışmalarımız da olacak. Ben şimdiden bu yolun tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Çalışmalarda üstün gayret gösteren Fen İşleri Dairesi ekiplerimize de teşekkür ediyorum” dedi.   

MERMER-YENİKÖY ARASI 5 KM’LİK GÜZERGAHTA YOL YAPIM, BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARI DA BAŞLADI

Öte yandan, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Mermer ile Yeniköy mahalleleri arasında kalan ve ağır taşıtların tahrip ettiği 5 kilometrelik yolda, yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları da başlamış durumda.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince başlatılan çalışmalar kapsamında bahse konu yolda şimdiye kadar 500 ton sıcak asfalt serimi uygulandı. Çalışmalar tamamlandığında toplamda 1700 ton sıcak asfalt serimi gerçekleştirilecektir.

Mermer-Yeniköy arasındaki 5 km’lik yoldaki çalışmaları kısa süre içerisinde bitirmeyi hedeflediklerini belirten Başkan Albayrak, “Yol boyunca doğa harikası güzelliklere sahip olan güzergahtaki çalışmalarımızı kısa süre içerisinde tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. İl genelinde konforlu bir ulaşım için çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Modern kentlerin en önemli göstergelerinden biri yoldur. Bütün çalışmalarımızdaki hedefimiz, konumuna yakışır yollarıyla modern ve model bir Tekirdağ inşa etmek. Bununla beraber kırsal mahallelerimizin yollarında Tekirdağ tarihinde görülmemiş boyutta gerçekleştirdiğimiz yol yatırımlarımıza da devam ediyoruz. Böylece hizmetlerimizi 11 ilçede 359 mahallemize yaymış oluyoruz. Yol seferberliğimiz bundan sonra da artarak devam edecek. Şimdiden tüm yollarımız halkımıza hayırlı olsun.” Şeklinde konuştu.

İncelemeleri sırasında Işıklar ve Ormanlı Mahallelerine de uğrayan Başkan Albayrak, mahalle sakinleri ile bir araya gelerek talep ve önerilerini dinledi, fikir alışverişinde bulundu, yapılacak olan çalışmalar ile ilgili vatandaşları bilgilendirdi.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu