Yaşam

ÖLDÜKTEN 4 YIL 2 AY SONRA İŞİNE İADE EDİLDİ!

BirGün’den Abidin Yağmur’ın haberine göre, Eğitim Sen Tekirdağ Şube Sekreteri’yken 2017 yılında kanun hükmünde kararnameyle (KHK) kamudaki görevinden ihraç edilen Öğretmen Kazım Ünlü hakkında, ölümünden yıllar sonra ‘işe iade’ kararı verildi.

15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından ilan edilen OHAL sürecinde on binlerce kamu emekçisi KHK’lerle işinden ihraç edildi. Kazım Ünlü de 7 Şubat 2017’de yayınlanan 686 sayılı KHK ile ihraç edilen öğretmenler arasındaydı. O dönemde Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Sekreteri olan Kazım Ünlü, ihraç kararının ardından Elazığ’da geçirdiği kalp krizi sonucu 54 yaşında hayatını kaybetti.

Kazım Ünlü’nün işe iade başvurusu dosyası yıllarca OHAL Komisyonu’nda bekletildi. Komisyon, Ünlü hakkında ölümünden 4 yıl 2 ay sonra işe iade kararı verdi ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bildirdi.

 

YÜCEER:”GEÇ GELEN ADALET, ADALET DEĞİLDİR!”

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer’de Ünlü’nün işine iadesine ilişkin sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım yaparak, ”geç gelen adalet, adalet değildir” sözlerine yer verdi. Yüceer:” #KHK ile ihraç edilen @egitimsen Tekirdağ Şube Sekreteri Kazım Ünlü, hayatını kaybettikten 4 yıl sonra OHAL Komisyonu kararıyla göreve iade edildi

KHK’yla işsiz bırakılan, itibarlarıyla oynanan vatandaşlarımızın ahı AKP iktidarının üzerindedir”

+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu