Siyaset

Nuh Nuhoğlu Aday Adaylığını Açıkladı

Nuh Nuhoğlu CHP Ergene İlçe Başkanlığında yaptığı açıklama ile aday adaylığını açıkladı.

Nuhoğlu yaptığı açıklamada: ”Değerli Basın Mensupları ; çok kıymetli dava arkadaşlarım, sevgili Tekirdağ’lı hemşehrilerim ve değerli dostlarım ;

Öncelikle şu an bulunduğumuz CHP Ergene İlçe Başkanlığımızda Milletvekilliği Aday Adaylığımız münasebetiyle, Basın Mensuplarımız aracılığıyla kamuoyuna açıklama yapacağımızı tarafınıza bildirdik. Sizlerde davetimizi kırmayıp iştirak ettiğiniz için teşekkür ediyorum.Hoşgeldiniz..Malum Ramazan Ay’ına girdik. Hepinizin Ramazan-ı Şerifi de mübarek olsun.

Açıklamama geçmeden önce belirtmek istediğim daha önemli bir konu var ki; bu konuda ki derin üzüntümüzü tarifle tasvir etmek imkânsız. Yüzyılın felaketini yaşadı Ülkemiz. 11 İlimiz nerdeyse yerle bir oldu. Sayısı çok büyük rakamlara ulaşan acı kaybımızın acısı henüz çok taze. Asıl gündem bu iken Milletvekilliği Aday Adaylığımı Kamuoyuyla paylaşmayı bir süre erteledim. 06 Şubat’ta aynı gün yaşanan 2 büyük Deprem ve hemen akabinde yaşadığımız Sel Felaketinde hayatını kaybeden masum vatandaşlarımıza, Deprem Şehitlerimize Allah rahmet eylesin diyorum. Uzun saatler sonra enkazdan kurtarılan yaralılarımıza acil şifalar, geride kalan sadece ailesini değil, evini barkını varını yoğunu kaybeden kış kıyamette çadırlarda kalan vatandaşlarımıza da Sabr-ı Cemil diliyorum.

Sizleri davet etme nedenimize gelince, bendeniz Nuh Nuhoğlu’nu her biriniz yakından tanıdığı için çok fazla detaylara girmeyeceğim ama Siyasi kimliğimin de altını tekrar çizmek suretiyle kısaca kendimden sözetmekle yükümlüyüm. 1989 yılında zorunlu göç sebebiyle Bulgaristan’dan Ülke topraklarına geri döndük. Tekirdağ Çorlu’ya yerleştik. Lise öğrenimim sonrasında Trakya Üniversitesi Makine mühendisliğinden lisansımı aldım,ardından Amerika Newyork’ta Yüksek Lisansımı sürdürdüm.Rahmetli Babamın vefatıyla da Vatanıma kesin dönüş yaptım ve bir Mühendis olarak halen aile şirketimizin Yönetim Kururlu Başkanıyım.Evliyim.. Benimle her konuda omuz omuza vermiş bir eşim ve 12 yaşında bir kızımız var.

Siyasi kariyerim ise 2009 yılına dayanır. Ergene Chp Belediye Meclis Üyeliği ve Tekirdağ Büyükşehir meclis Üyeliği yaptım. 2010 -2013 yıllarında Sivil Toplum Kuruluşlarında Yönetim Kurulu Üyeliği ve gerlovolular Derneğinin Kurucu Başkanlığını üstlendim. 2019 yılında CHP Ergene İlçe anlığına seçildim. Aralık 2022’ye kadar da görevimi sürdürdüm. Vatanımı ve yurdum insanını çok seviyorum.Ülkemizin hali malum. Yanlış giden bir düzen kurulmuş. Bu düzen ki,almış başını gidiyor.

Birilerinin taşın altına elini koyması gerek. Siyasi arenanın ne kadar yıpratıcı olduğunu da farkındayım.

Fakat mücadele gerekli.. Kararlılıkla ve yola çıkış gayemden ödün vermeden — Ben neden bu mücadelenin içinde olmayayım? Düşüncesi ile harekete geçtim. CHP Ergene İlçe Başkanlığından istifa ederek Partimizin İç tüzüğü ve Mevzuatı neyi gerektiriyorsa yerine getirerek 28. Dönem Chp Tekirdağ öilletvekili Aday Adaylık dosyamı, gönül verdiğim Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Genel Merkezimize sundum.

Tekirdağ’lı halkım ve uzun yıllar yaşadığım Çorlu için, Ergene için ve ez cümle halkım için Milletimin mecliste ki sesi olmak umuduyla yola çıktım ben.. Birilerinizin kardeşi, birilerinizin ağabeyi olan ben Nuh Nuhoğlu Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanlığında yepyeni refah bir Türkiye için neferiniz olmayıda sürdüreceğim. Tekirdağ’a Çorlu ve Ergene’ye olan sevgimden ahde vefamda en küçük bir erozyon olmadı hiçbir zaman , bundan sonra da olmayacak. Partimin bana olan güvenini de en iyi şekilde değerlendirip hareket edeceğimden hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Sözlerime son vermeden önce içinde bulunduğumuz Ramazan Ay’ınızı bir kez daha tebrik ediyor; milletimizin, Vatanımızın böyle büyük afetlerle bir daha sınanmamasını diliyorum. Bizler dava insanıyız.

Bu gün benimle birlikte 28.Dönem Chp Milletvekilli Aday Adaylığı açıklamasında bulunan çok değerli değerli Gülfer Koçerdin Ümit hanımefendi ve Mehtap Tural hanımefendi’yi şahsım adına tebrik ediyor çıktığımız bu yolda kendilerine başarılar diliyorum. Siz Kıymetli Basın Mensuplarımıza da katılımınızdan ötürü teşekkür ediyorum.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu